Press "Enter" to skip to content

Dodaj charakteru swojemu wnętrzu za pomocą estetycznych dodaktków

Po kupnie własnego lokum każdy chce, by prezentowało się ono jak z marzeń. Każdy także ma inną, swoją wizję wymarzonego miejsca do mieszkania. Rezultaty tworzy się już podczas budowy, poprzez ustalenie kształtów i form pomieszczeń według potrzeb. Potem następuje faza obejmująca wyposażanie wnętrz. W tym czasie dokonuje się istotnych decyzji w sprawie wyboru umeblowania i innych istotnych akcesoriów.

Podstawka pod książkę Antique

Źródło: http://www.bellemaison.pl/

Meble mają nie tylko posiadać funkcje praktyczne, ale także pasować do rodzaju i charakteru wnętrz i do siebie nawzajem. Z tego powodu niektórzy ludzie decydują się na zakup wszystkich elementów umeblowania w jednym tylko salonie, co wyklucza problemy wiążące się z dopasowywaniem stylu. Większym wyzwaniem jest dobieranie do siebie towarów kupowanych w różnych miejscach i utrzymanych w zróżnicowanych stylach. W takim przypadku warto poprosić o poradę kogoś doświadczonego, przykładowo profesjonalnego dekoratora wnętrz, który zatroszczy się o wyposażenie wnętrz. Zobacz tu: .

Dekoracje okienne

Jeżeli chodzi o różnorodne dekoracje, świetne pole do popisu dają okna i przestrzeń w pobliżu nich. Miejsce to dobrze jest zaplanować w przemyślany sposób. Dzięki temu można stworzyć oryginalną dekorację zarówno w pomieszczeniu, jak i od zewnątrz – widzianą zza okna. Do takich zabiegów wykorzystuje się różne elementy.

Dekoracje we wnętrzu

Autor: Renaud Camus
Źródło: http://www.flickr.com

Są to w pierwszej kolejności różnorodne tkaniny – firany i zasłony. Obecnie wybór tego rodzaju ozdób jest tak szeroki, zarówno w zakresie tkanin jak i barw, że każdy może wybrać coś właściwego do danego wnętrza. Nierzadko najważniejszym elementem dekoracji jest specjalny sposób powieszenia lub udrapowania tkaniny – do tego celu można wykorzystać przykładowo różnorodne ozdobne zapinki, oferowane w wielu kształtach. Zobacz portfolio: .

Na święta

Dekoracje świąteczne stanowią typowy element wnętrz w okresie świąt. Wówczas wykorzystuje się różnorodne dekoracje, na przykład stroiki świąteczne. Bywają to stroiki na stół ze świeczką, czy też stroiki w formie wieńca do powieszenia na drzwiach zewnętrznych. Na szeroką skalę wykorzystywane są kolorowe światełka, zawieszane na drzewkach, zewnętrznych ścianach domu i w wielu innych miejscach. Popularne jest też dekorowanie domu gałązkami świerkowymi, a także wieszanie pod sufitem jemioły. Często powtarza się motyw świętego Mikołaja, sań i gwiazdy betlejemskiej.

Comments are closed.