Press "Enter" to skip to content

Dlaczego warto jest pojechać do Suchej Beskidzkiej?

Gdy nadchodzi okres letni wzrasta chęć podróży. Nie w każdym przypadku jednak nie mamy wystarczająco dużo czasu na długie, dalekie wyprawy lub nie mamy wystarczająco dużo pieniędzy, aby na teką wycieczkę pojechać.

kask

Autor: scx.hu
Źródło: scx.hu
Jednak niechaj te wszystkie aspekty nie staną się wymówką, ponieważ niedaleko od Krakowa mieści się dużo wartych zobaczenia miejsc, do jakich można dojechać bez potrzeby wydawania dużych pieniędzy. Jednym z takich miejsc jest z pewnością Sucha Beskidzka, która rzadko staje się obszarem turystycznym. Niewielki skutek dają też poszukiwania danych o tym miasteczku w mediach i przewodnikach. Przyczyna tego stanu rzeczy może być prozaiczna – w tym mieście nie ma jakichś znaczniejszych komercyjnych atrakcji, które fundowałyby jemu ogólnopolską reklamę, jak także nie ma w tamtym miejscu rozwiniętej bazy noclegowej podczas, kiedy w mieście funkcjonuje doceniana Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii. Jest to smutne, gdyż ukazuje to jak dzisiaj nawet interesujące i wartościowe miejsca, mogłyby być mało popularne, jeśli nie jest zapewniona nowoczesna reklama.
Chevrolet

Autor: Mototarget.pl
Źródło: © Mototarget.pl
Jednak taki fakt może też pełnić rolę pozytywną, gdyż Sucha Beskidzka jest cichym oraz pięknym miasteczkiem, którym zostaną zachwyceni wszyscy ci, którzy wymagają wypoczynku z historią w tle. A jest tam co zwiedzać. Szczególnie zadowoleni będą z pobytu w Suchej Beskidzkiej rodzice z małymi dzieciakami, ponieważ jest tam dużo miejsc, które można by zwiedzać również z wózkiem, który nie zaklinuje się na zbyt wąskich ulicach, chodnikach, zbyt wysokich krawężnikach albo niewygodnych alejkach.

Jeżeli ciekawią Cię opisane w niniejszym materiale kwestie i masz ochotę zobaczyć więcej informacji na taki temat – wejdź tu (http://alufinish.pl/pl/i/slownik.html).

Tu z dzieciakami można przemieszczać się bez kłopotu.

Rodzice z pociechami nie będą niewolnikami tłumów turystów, gdyż ich tu zwyczajnie nie ma. Bardzo interesujące jest to, że popołudniu miasto jest wyludnione, a podróżnicy spacerują bez pośpiechu.