Press "Enter" to skip to content

Czym jest NewConnect? W jaki sposób wejść na ten rynek? Jakie formalności trzeba wypełnić?

NewConnect to rynek akcji, który jest dosyć alternatywny. Prowadzony jest przez Giełdę Papierów Wartościowych. Daje możliwość finansowania firmom właśnie powstającym jak również firmom innowacyjnym istniejącym już jakiś czas. Najczęstsze sektory NewConnect to nowe technologie w IT, mediach elektronicznych czy odnawialnych źródłach energii. Jak wejść na ten rynek?

firma - obrazeczek

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com

Wejście na NewConnect jest związane z kilkoma krokami, jakie należy wykonać. Najpierw trzeba przygotować dobrze biznesplan. Pokazać w nim dobre strony spółki, wyliczyć wszelkie koszty wiążące się z potrzebnym na różne przedsięwzięcia kapitałem. Z dobrze przedstawionym biznesplanem możemy bez kompleksów brać udział w spotkaniach odnośnie ewentualnego wejścia na NewConnect. Dowiedz się więcej: .

Warto skorzystać ze wsparcia osób czy też instytucji, jakie są w stanie nam poradzić, jeśli chodzi o przyszły debiut. Poza tym pomogą również często przez pewien czas od wejścia na giełdę. Tego typu nieocenioną pomocą jest na pewno autoryzowany doradca NewConnect. Dobrze jest przejrzeć jak wyglądają oferty różnego rodzaju doradców. Jest ich w tej chwili na rynku około setka.

Jeżeli opublikowane tutaj materiały przyciągają Twoje oko, to oprócz tego zerknij na informacje (https://www.certificator.eu/pl/certifikacja/certyfikat-gost-r.html), które zobaczysz, gdy klikniesz ten link.

Z tego względu nie decydujmy się na pierwszego lepszego – Takim doradcą są często kancelarie, banki czy doradcy finansowi. Trzeba wiedzieć, iż tego typu autoryzowany doradca NewConnect nie zawsze będzie chciał podjąć współpracę z nami. Musi być przekonany co do naszego pomysłu na biznes. Następnie trzeba zdecydować czy oferta firmy ma być prywatna czy publiczna. Ta pierwsza kierowana jest do kierowana jest do poniżej setki inwestorów, oprócz tego tutaj procedura jest na pewno prostsza.Warto zastanowić się nad współpracą z agencją PR. Pomogą nam oni wypromować nasz pomysł w świecie mediów, jak też pośród potencjalnych osób zainteresowanych inwestycją. Przygotować należy też kilka dokumentów. Pomóc przy tym może autoryzowany doradca. Chodzi o miedzy innymi dokument dopuszczeniowy, jak też sporej objętości prospekt emisyjny. Należy również miedzy innymi wiedzieć o tym, że nasza firma musi być spółką akcyjną, jeśli nią nie jest to należy ją przekształcić. Następnie należy zawrzeć kontrakt z Animatorem Rynku albo też Market Markerem. Zadba on o płynność podczas obrotu akcjami naszej spółki. Do Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych trzeba wystąpić o rejestracje akcji, a do Giełdy Papierów Wartościowych wystosować wniosek o wprowadzenie naszych akcji na rynek. Nadszedł czas na zadebiutowanie na giełdzie. To natomiast dopiero rozpoczęcie drogi. Trzeba znaleźć się w tej innej, dość odmiennej rzeczywistości. Czytaj więcej na .

Comments are closed.