Press "Enter" to skip to content

Czym jest florystyka, a czym inne definicje, jak bukieciarstwo czy ikebana? Jaka jest między nimi różnica? Co o tym sądzić?

Co to jest florystyka? Jest to dział botaniki, a mianowicie mówiąc konkretniej geografii roślin i geobotaniki, jakiego zadanie jest inwentaryzacja flory dla zdefiniowania spisu gatunków roślin łącznie z określeniem ich stanowisk na określonym obszarze. Jesteśmy w stanie również powiedzieć, że zajmuje się badaniem zasięgów roślin, a także grupowaniem roślin na podstawie kryterium zasięgowym. Takie wyniki różnych badań florystycznych mają znaczenie dla oceny stanu ochrony różnorodności biologicznej.

W tym rozumieniu możemy też powiedzieć o terminie bukieciarstwa, czyli o sztuce układania kwiatów i pozostałych elementów roślinnych w różne i ciekawe kompozycje. Są to więc bukiety, wiązanki, wieńce czy girlandy. Jest to sztuka powszechnie znana od starożytnych czasów, zaś rozwój jej nastąpił w 2 kierunkach, czyli dekoracyjnym, szczególnie w Europie i symbolicznym – Azja, szczególnie w kraju Kwitnącej Wiśni. Tam powstała tak zwana ikebana.

W odróżnieniu od dekoracyjnych bukietów w stylu zachodnim, ta japońska sztuka układania kwiatów ma na celu tworzeniu harmonii linearnych konstrukcji, rytmu i koloru. W okresie, gdy ludzie Zachodu skupiają się znaczniej na ilości i barwach roślin, tak Azjaci lubią podkreślać lineralne aspekty kompozycji. W ten sposób więc rozwinęli sztukę, która obejmuje nie tylko kwiaty, lecz też naczynia czy łodygi.

Cała ta filozofia układania kwiatów polega na trzech najważniejszych punktach, jakie mają symbolizować ziemię, niebo i ludzkość. Zjawiskowe bukiety jesteśmy w stanie także tworzyć korzystając ze sztucznych kwiatów. Być może nie gwarantują one takiej radości, jak prawdziwe kwiaty, jednakże są ciekawą alternatywą.

Autor: Ter Steege Poland

Wyszukując kwiaty sztuczne lub sztuczne kwiaty na pewno dotrzesz do wielu informacji.

Ten wpis wydał Ci się ciekawy? Masz chęć na kolejne opisy? Zatem nie zwlekaj i klikaj ogrodzenia panelowe piotrków trybunalski akcesoriaogrodzeniowe w podany link.

Niektóre osoby niezwykle lubią sztuczne kwiaty, ponieważ nigdy one nie więdną, więc jak nie chcemy się zamartwiać o takie kwestie, to jest to jednakowoż bardzo dobra sposobność. Pomimo to, jeśli myślimy tylko o prawdziwych kwiatach, to miejmy na uwadze koniecznie, aby kupować najlepsze artykuły florystyczne, jakie przydają się w zakresie w zakresie pielęgnacji, ale nie tylko. Artykuły florystyczne znajdą zastosowanie w wielu okolicznościach, dzięki czemu nasze bukiety, troska o nie będzie na najbardziej zaawansowanym poziomie. Już teraz korzystnie się zainteresować tego typu artykułami. To na pewno będzie najlepsze dla naszych kwiatów, a także dla naszego samopoczucia. Jak ujrzymy pięknie rosnące kwiaty, to przecież będziemy się cieszyć z takiego obrotu sprawy.

Comments are closed.