Press "Enter" to skip to content

Czym jest florystyka, a czym inne definicje, jak bukieciarstwo czy ikebana? Jaka jest między nimi różnica? Co o tym sądzić?

Co to jest florystyka? Jest to dział botaniki, a mianowicie mówiąc konkretniej geografii roślin i geobotaniki, jakiego zadanie jest inwentaryzacja flory dla zdefiniowania spisu gatunków roślin łącznie z określeniem ich stanowisk na określonym obszarze. Jesteśmy w stanie również powiedzieć, że zajmuje się badaniem zasięgów roślin, a także grupowaniem roślin na podstawie kryterium zasięgowym. Takie wyniki różnych badań florystycznych mają znaczenie dla oceny stanu ochrony różnorodności biologicznej.

W tym rozumieniu możemy też powiedzieć o terminie bukieciarstwa, czyli o sztuce układania kwiatów i pozostałych elementów roślinnych w różne i ciekawe kompozycje. Są to więc bukiety, wiązanki, wieńce czy girlandy. Jest to sztuka powszechnie znana od starożytnych czasów, zaś rozwój jej nastąpił w 2 kierunkach, czyli dekoracyjnym, szczególnie w Europie i symbolicznym – Azja, szczególnie w kraju Kwitnącej Wiśni. Tam powstała tak zwana ikebana.

W odróżnieniu od dekoracyjnych bukietów w stylu zachodnim, ta japońska sztuka układania kwiatów ma na celu tworzeniu harmonii linearnych konstrukcji, rytmu i koloru. W okresie, gdy ludzie Zachodu skupiają się znaczniej na ilości i barwach roślin, tak Azjaci lubią podkreślać lineralne aspekty kompozycji. W ten sposób więc rozwinęli sztukę, która obejmuje nie tylko kwiaty, lecz też naczynia czy łodygi.

Cała ta filozofia układania kwiatów polega na trzech najważniejszych punktach, jakie mają symbolizować ziemię, niebo i ludzkość. Zjawiskowe bukiety jesteśmy w stanie także tworzyć korzystając ze sztucznych kwiatów. Być może nie gwarantują one takiej radości, jak prawdziwe kwiaty, jednakże są ciekawą alternatywą.

Autor: Ter Steege Poland

Wyszukując kwiaty sztuczne lub sztuczne kwiaty na pewno dotrzesz do wielu informacji. Niektóre osoby niezwykle lubią sztuczne kwiaty, ponieważ nigdy one nie więdną, więc jak nie chcemy się zamartwiać o takie kwestie, to jest to jednakowoż bardzo dobra sposobność. Pomimo to, jeśli myślimy tylko o prawdziwych kwiatach, to miejmy na uwadze koniecznie, aby kupować najlepsze artykuły florystyczne, jakie przydają się w zakresie w zakresie pielęgnacji, ale nie tylko. Artykuły florystyczne znajdą zastosowanie w wielu okolicznościach, dzięki czemu nasze bukiety, troska o nie będzie na najbardziej zaawansowanym poziomie. Już teraz korzystnie się zainteresować tego typu artykułami.

Zobacz więcej w tym artykule (http://www.bze-kancelaria.eu/windykacja/) i zgłąb opisywane zagadnienie także z innej perspektywy – one bez dwóch zdań również Cię zaabsorbują.

To na pewno będzie najlepsze dla naszych kwiatów, a także dla naszego samopoczucia. Jak ujrzymy pięknie rosnące kwiaty, to przecież będziemy się cieszyć z takiego obrotu sprawy.

Comments are closed.