Press "Enter" to skip to content

Czym jest farba magnetyczna i jak ją zastosować, aby mieć piękny wystrój wnętrza domu?

Ściany pomalowane farbą magnetyczną to bez wątpienia hit dekoracyjny ostatnich lat. Przekonaj się więc, jak wykorzystać farby magnetyczne do pomieszczeń i przekonaj się, jak funkcjonują w wystroju ścian.

Farba magnetyczna, dokładnie obok farby tablicowej stała się hitem salonów, kuchni oraz łazienek.

Eksperci doradzają jakie są atuty farby magnetycznej i jak ją zastosować, by uzyskać najbardziej satysfakcjonujący efekt. Farby do wnętrz to szeroki wybór. Jak je wykorzystywać? Wykorzystując farbę magnetyczną po raz pierwszy, możliwe jest bycie zaskoczonym jej gęstą konsystencją, w wyniku której to równe nałożenie farby po materiale jest nieco trudne. Potrzebne jest więc nałożenie paru warstw farby, aby wspomóc właściwości magnetyczne tego produktu, zob. Jeger. Co ciekawe, farba magnetyczna nie umożliwia takiego samego efektu jak malowana tablica, dlatego, że jej moc przyciągania jest dosyć słabsza. Do farby tablicowej zaleca się wykorzystywać mocne magnesy, a z kolei zawieszane na niej akcesoria powinny być lekkie. Mimo to wykorzystywanie farby daje sporo pociechy i jest coraz to popularniejszym rozwiązaniem nie tylko w pokojach dziecięcych, ale także w przedpokojach i kuchniach, gdzie z satysfakcją wykorzystywana jest do zawieszania istotnych informacji, zaproszeń, lub też przepisów itp.

farba

Źródło: pixabay.com

Farba magnetyczna sprawia, że ściana zyskuje właściwości w zgodzie z nawierzchnią lodówki – czyli przyciąga magnesy. Stosując ją w domu, możliwe jest w łatwy sposób udekorować ściany zdjęciami, literami czy też dziełami plastycznymi maluchów unikając przy tym stosowania pinezek, kleju czy też innych przedmiotów montażowych, które to psują i brudzą nawierzchnię. Sposób wykorzystania nie jest trudny. Preparat można z powodzeniem użyć na wszystkich nawierzchniach, które to można malować farbami akrylowymi, jak również nawierzchnie cementowe, murowane, płyty gipsowe a także gipsowo-kartonowe oraz tynki.

Czy pragniesz, zgłębić inne tego rodzaju informacje? Jeśli tak, to kliknij ten odsyłacz i zobacz w artykule (www.sklep.dobroplast.pl/okno-pvc-avantgarde-9000-hs/) więcej porad. One prawdopodobnie również Cię zainteresują!

Farbę magnetyczną trzeba dokładnie nakładać na każdej nadającej się do pomalowania nawierzchni ściany a także bez kłopotu malować różną farbą – www. Co istotne, idealna powierzchnia do pokolorowania musi być czysta, bez kurzu a także gładka. Jeżeli z kolei malujemy na gołą ścianę warto najpierw zastosować impregnat, a dopiero potem zastosować farbę magnetyczną. Farbę magnetyczna nakładamy wałkiem plastycznym z gąbki lub pędzlem. Położoną już farbę warto zostawić na czas do czterech godzin aby wyschła. Magnetyczna farba pozwala wykreować nie tylko niecodzienną, funkcjonalną powierzchnię użytkową, ale także niezwykle interesujący skutek wystroju wnętrza w matowym wykończeniu.

Pomaga konsekwentnie przekształcić prawie każdą powierzchnię oraz różnorodne elementy w oryginalny oraz nowoczesny sposób.

Produkt ten zapewnia twardą, ścieralną powłokę, która to umożliwia zapisywanie notatek oraz przywieszanie magnesów. Dzięki temu nowoczesnemu rozwiązaniu nie zapomnisz już więcej istoynych informacji i nigdzie się nie spóźnisz!