Press "Enter" to skip to content

Czy wiesz w jaki sposób przygotować CV?

Jeśli poszukujemy pracy, chcemy aby okazała się ona jak najlepsza i by dawała nam przyjemność. Jednakże by ją zainkasować powinniśmy w pierwszej kolejności zaprezentować własną osobę z jak najwspanialszej strony.

Niestety nie posiadamy okazji od razu spotkać się z osobą zatwierdzającą rekrutację, tylko w pierwszej kolejności powinniśmy ją zainteresować sobą poprzez kawałek papieru, na którym będą mieściły się najistotniejsze informacje o nas.

praca

Autor: Mark Warner
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy nie wiemy jak napisać CV, to ciągle możemy poszukać odpowiednich informacji w internecie (np. tu), a jeżeli to będzie niewystarczające, to mamy szansę się skierować do biura pośrednictwa pracy, gdzie odpowiednio wyuczona osoba, dopomoże nam to uczynić. Im bardziej profesjonalne będzie nasze CV, im lepiej przedstawimy nasze plusy i udowodnimy, że na pewno znamy własne mocne strony, tym znaczniejsza będzie szansa, że uda nam się zdobyć wymarzoną pracę.

Pierwsza praca okazuje się być niesamowicie ważna

Chwila kiedy mamy zamiar rozpocząć swoją pierwszą pracę okazuje się być bardzo istotny, gdyż wiąże się z samodzielnością i z odcięciem pępowiny od opiekunów.

Praca w branży IT

Autor: hackNY.org
Źródło: http://www.flickr.com

Przez to należy zatroszczyć się o to, aby nasza pierwsza praca była jak najmocniej zbliżona do naszych marzeń, żebyśmy pracowali w tej gałęzi, w której najlepiej się czujemy i w której się uczyliśmy, bo to właśnie pierwsza praca zapadnie nam w pamięci na długie lata. Oczywiście należy się liczyć z tym, że pierwotne wypłaty nie będą nazbyt wysokie, gdyż brakuje nam doświadczenia, ale później można mieć nadzieję na podwyżki i awanse. Najistotniejsze jest to, żeby nasza praca była źródłem satysfakcji oraz żebyśmy chętnie się w nią angażowali, bo jedynie wtedy będziemy mieli szansę wynieść z niej spore doświadczenie oraz wiedzę. O pierwszej pracy przeczytaj na happyhr.pl.

Nie można się zadowalać obojętnie czym

Ponieważ w pracy spędzamy bardzo wiele godzin (zobacz ile godzin pracy miesięcznie) oraz często jest ona naszym drugim domem, to nie mamy szansy zadowalać się obojętnie czym. Należy podążać do tego, żeby dało się jak najwięcej w niej nauczyć, aby można było zastosować własną wiedzę, pokazać swoje silne strony oraz wzmocnić swoją pozycję w szeregach pracowniczych. Wówczas będziemy czerpać wiele satysfakcji z chodzenia do niej.

Comments are closed.