Press "Enter" to skip to content

Czy wiek malucha ma znaczenie prze wyborze zabawek do ogrodu?

Ogródek pozwala nam na urządzenie niewielkiego placu zabaw, który będzie wielką frajdą dla najmłodszych. Zabawa na wolnym powietrzu jest bardzo istotnym elementem życia dziecka podobnie jak sen czy regularne posiłki.
Rodzice muszą usuwać pośród rozrywek dzieci komputer a ten czas przeznaczyć na wspólną zabawę na powietrzu.

potomstwo

Autor: Chris_Parfitt
Źródło: http://www.flickr.com
Taka aktywność pozwala najmłodszym prędzej rozwijać się. Wtedy taki maluch biega, huśta i buduje zamki z piasku. Poza tym może rozwijać również koordynację ruchowo-wzrokową, wyobraźnię i kreatywność. Zabawa w ogrodzie także pozwala na zdobywanie nowych umiejętność. Znakomicie dotlenia organizm oraz zwiększa odporność maluchów. Nim zdecydujemy się na zabawki ogrodowe powinniśmy przygotować odpowiednie miejsce w ogrodzie. Miejsce, w którym będą bawić się nasze dzieci powinno być bezpieczne oraz nie może być w tamtym miejscu zbyt dużo słońca.

Opisywana tutaj problematyka jest dla Ciebie godna uwagi? Jeśli tak, to wejdź do serwisu dywan do szkoły, który publikuje zbliżone zagadnienia.

Poza tym tego typu miejsce powinno być równe a na trawniku nie powinno być dołków lub dziur. Trzeba wyeliminować wszystkie elementy groźne, wszystkie rośliny z kolcami i odstające z ziemi korzenie.

zabawki ogrodowe

Autor: Calvado.pl
Źródło: Calvado.pl

Rodzaje zabawek do ogrodu uzależnione są przede wszystkim od wieku dziecka. Dla mniejszych dzieci 1,5 oraz dwuletnich będą doskonałe piaskownice z zestawem wiaderek, zjeżdżalnie oraz huśtawki, na jakich dzieci bardzo lubią się huśtać. Jeśli chodzi o zjeżdżalnie, moglibyśmy dzisiaj nabyć różne ich rodzaje. Wszystko zależne jest od wieku dziecka a także od miejsca w naszym ogrodzie, gdzie planujemy postawić zjeżdżalnię. Wybierając tą zabawkę ogrodową powinniśmy zwrócić uwagę na stabilność oraz wytrzymałość zjeżdżalni. Zjeżdżalnia powinna być wyposażona w szerokie antypoślizgowe stopnie, które będą ułatwiać wspinaczkę małym dzieciom.

Powinna być także wyposażona w szerokie poręcze, na których dziecko będzie się opierało i będzie mogło się ich przytrzymać. Dla dzieciaków starszych powyżej trzech lat doskonałym wyjściem będą zabawki do wspinaczki i zjeżdżalnie.