Press "Enter" to skip to content

Czy warto chodzić do szkoły rodzenia?

Z całą pewnością nieraz myślałaś o tym, w jaki sposób będą wyglądać narodziny Twego smyka. To naprawdę istotne wydarzenie – warto zatem włożyć troszeczkę wysiłku w jego uplanowanie.

plac zabaw

Autor: Brisbane City Council
Źródło: http://www.flickr.com
Spróbuj robić to metodycznie, parę miesięcy wprzódy. Przemyśl, co jest dla ciebie najistotniejsze i co zapewni Ci poczucie bezpieczeństwa. Drugi kwartał ciąży to optymalny czas, ażeby zacząć regularne ćwiczenia, bowiem one przygotują Twe ciało do urodzenia dziecka a także zapobiegną wielu niedyspozycjom. Będą również okazją do wsłuchania się w siebie, znalezienia punktów napiętych i sztywnych jak też nauki relaksowania ich, skupienia na tym, co dzieje się we wnętrzu Twojego organizmu. Nadzwyczaj pomocne są ćwiczenia oparte na jodze. Można też pływać, spacerować. Stroń od sportów, łączących się z dużym wysiłkiem, w których łatwo o utratę równowagi albo o kontuzję. Konieczna Ci będzie położna Sopot to miejscowość, w której bez kłopotu odnajdziesz dobrą położną – Anna Bulczak.

Warto zatem pójść do szkoły rodzenia, by temu, co Cię czeka, nadać w wyższym stopniu rzeczowy kształt, abyś miała pojęcie, czego się spodziewać w trakcie porodu, umiała radzić sobie ze skurczami i oddechem, uwierzyła w swe siły. W tym wszystkim pomóc Ci może szkoła rodzenia Gdynia – szkoła rodzenia w Gdyni.

Pakowanie torby do szpitala to ważny ceremoniał przygotowujący kobietę do urodzenia berbecia. To okazja, by zastanowić się, w jaki sposób możesz obłaskawić szpitalną przestrzeń jak też co Ci jest konieczne, ażeby w sali porodowej czuć się pewnie. Jeżeli nie rodzisz w mieszkaniu, możesz kawałek mieszkania zabrać z sobą – dla przykładu ulubioną koszulę i podomkę albo płytę . Szkoła rodzenia Trójmiasto to coś dla Ciebie. Poród a także to, co po nim, to ogromne nieznane.

Comments are closed.