Press "Enter" to skip to content

Czy uczeń szkoły zawodowej mógłby zdać maturę?

Już w szkole podstawowej należy dobrać szkołę, w której będziemy nadal się uczyć.
Uczeń, który postanowił już, że po podstawówce będzie uczył się nadal, powinien zadecydować, czy też wybierze technikum czy szkołę zawodową.

Edukacja w technikum trwa 4 lata. Po zaliczeniu egzaminów uczeń, dostaje certyfikat, który uprawnia go do wykonywania konkretnego zawodu. Mógłby również podejść do egzaminu dojrzałości. Kiedy zda maturę, przyniesie mu to możliwość do podjęcia wyższych studiów. Uczniowie techników przeważnie decydują się na techniczne kierunki lecz nie wszyscy. Obecnie szkolnictwo zawodowe proponuje dużo kierunków nauki. Edukacja w zawodówce zajmuje 3 lata. Po zdaniu zawodowych egzaminów, uczeń również dostaje certyfikat. Dzięki niemu mógłby podjąć pracę w konkretnym zawodzie. Jeżeli chciałby zdawać maturę, wtedy mógłby pójść do liceum dla dorosłych.
Lego City

Autor: Dylan Otto Krider
Źródło: http://www.flickr.com
wnętrze

Autor: operalynn
Gimnazjalista często zastanawia się kim chciałby zostać w przyszłości. W takiej sytuacji pomoże Centrum Doradztwa Zawodowego. Członkowie personelu takiego Centrum przygotowani są na takie okoliczności. Mają oni dużo testów, jakie pomagają określić możliwości ucznia.

Kliknij tutaj, by przekonać się, co podobny serwis udostępnił (https://pomocdzieciom.eu/) na opisywany temat. To na pewno też Cię zainteresuje.

Zazwyczaj gimnazjalista nie wie do którego zawodu się nadaje. Mnóstwo wychowanków nie ma określonych pasji. Po szkole zawodowej uczeń może pójść do technikum dla dorosłych. Wtedy mógłby zdać maturę. Dzisiaj zawodówki szkolą mechaników czy też ślusarzy. Wybierając zawodówkę, uczeń może zdobyć zawód, jaki może być poszukiwany na rynku pracy.

badania dowodzą, że za parę lat niezwykle poszukiwani będą robotnicy budowlani czy też fryzjerzy. Jeżeli uczeń podstawówki wybierze zawodówkę, da mu to możliwość uzyskania interesującego zawodu oraz dobrej pracy.