Press "Enter" to skip to content

Czy powinniśmy pożyczać pieniądze pod zastaw mieszkania

Jeżeli wybudujesz budynek, możność zamieszkania w nim nie będzie wyłączną korzyścią z inwestycji. Posiadłość umożliwi również zaciągnięcie pożyczki hipotecznej niżej oprocentowanej niż kredyt konsumencki.

kurs pierwszej pomocy

Autor: Homeandgardners
Źródło: http://www.flickr.com
Gros banków proponuje pożyczki hipoteczne (bądź tzw. kredyt niecelowy) pod warunkiem ustanowienia hipoteki na dom. Z punktu widzenia banku najodpowiedniej, jeżeli prawnym zabezpieczeniem zobowiązania będzie nieruchomość mieszkalna (budynek, mieszkanie, parcela zabudowana domem).

Nie poddawaj się! Zachęcamy Cię, kontynuuj poznawanie zajmujących tekstów. Może Ci w tym pomożemy? Zachęcamy więc do naszej kolejnej strony.

Większym problemem może okazać się ustanowienie hipoteki na ziemiach o przeznaczeniu agrarnym, usługowym, przemysłowym, na siedliskach itd.

pożyczki prywatne wrocław

Autor: ieuz
Źródło: http://www.flickr.com

Pożyczki prywatne Wrocław dowiec się wiecej o pożyczki prywatne wrocław posiadają swe walory jak też wady. Do dobrodziejstw możemy zaliczyć możliwość rozłożenia spłaty zadłużenia na dłuższy okres aniżeli w wypadku kredytu konsumenckiego – w mnogości banków jest to 15 lat. Powinniśmy jednakże pamiętać, iż w związku z brakiem celu lokalowego zdecydowana większość banków podniesie marżę średnio o 1-3% w porównaniu z zadłużeniem hipotecznym. Powiększona marża obowiązywać będzie w całym okresie kredytowania. To z kolei znacząco wpłynie na wielkość rat. Musimy wspomnieć, że nie ma ustalonej maksymalnej kwoty kredytu niecelowego, aczkolwiek bank przyjmie tak zwaną wymuszoną wartość sprzedaży, czyli sprecyzowany procent wartości posiadłości, jako górną granicę sumy kredytu. Z reguły jest to od 60 do 80% wartości posiadłości. Jeżeli do tego zabezpieczeniem ma zostać parcela, to wskaźnik udziału zadłużenia w owej wartości może być jeszcze niższy.

Tego typu kredyt może zaciągnąć każda pełnoletnia osoba fizyczna spełniająca warunki banku tyczące się zdolności kredytowej i zatrudnienia.więcej info księgowość płock księgowość płockKredytobiorca musi być również oczywiście właścicielem czy współwłaścicielem posiadłości.

Comments are closed.