Press "Enter" to skip to content

Co wykorzystać można na podłogę zamiast tradycyjnych drewnianych desek

Jednym z najstarszych surowców używanych na podłogi w mieszkaniach i domach, jest naturalne drewno. Jednak od pewnego czasu traci ono swoją popularność, bo koszt zakupu takiej podłogi jest dość wysoki, stosunkowo trudno się je układa i mogą także wystąpić kłopoty z konserwacją. Z tego też powodu próbuje się zastąpić drzewo jakimiś innymi materiałami, które są znacznie tańsze i łatwiejsze w montażu, a często wyglądają bardzo podobnie.

Największą popularnością cieszą się różne rodzaje paneli, cechują się one bardzo dużą trwałością i estetyką, bardzo łatwo się je też montuje. Ich dużym plusem jest też to, że bardzo przyjemnie się po nich chodzi, z tego też powodu przeważnie spotyka się je w salonach i pokojach. Tego ostatniego powiedzieć nie można o innym produkcie, czyli drewnopodobnych płytkach. Bo w rzeczywistości są to normalne podłogowe płytki, lecz posiadają fakturę do złudzenia przypominającą naturalne drewno. Gdyby nie to, że są znacznie chłodniejsze, to wielu ludzi mogłoby je w pierwszej chwili pomylić. Dla zaciekawionych: produkty kfa.

Płytki drewnopodobne od pewnego czasu są coraz częściej wybierane przez odbiorców. Producenci tacy jak Paradyż, Opoczno czy też Polcolorit nauczyły się w taki sposób wytwarzać płytki, aby przypominały one drewno w najdrobniejszych szczegółach. Nie ma żadnego problemu z odwzorowaniem jasnego bukowego drewna czy starszej deski z sękami. Naśladownictwo takie to nie same kolory, ale również faktura – płytki mają taki wygląd zostały zrobione z naturalnego drewna, a

płytki drewnopodobne

Autor: Venus
Źródło: Max-Fliz

ilość dostępnych wzorów bez przerwy się zwiększa. Tutaj wiele więcej: .

Z powodu tego, że nadal będą to płytki, to wybiera się je przeważnie do miejsc narażonych na większe zabrudzenia i kontakt z wodą – to znaczy kuchni, przedpokojów i łazienek. Kładzie się je dokładnie tak samo, jak wersje klasyczne, bardzo podobna jest również ich codzienna pielęgnacja. Bez żadnego problemu można je myć przy pomocy detergentów, mają też dużą odporność na zarysowania i zanieczyszczenia.

Zajrzyj do naszego serwisu i kontynuuj czytanie (https://lipinscy.pl/projekty-domow-w-stylu-rustykalnym/) zajmujących wpisów. Mamy ich tam sporo i wszystkie stworzyliśmy z myślą o Tobie.

Niektórzy instalują pod posadzką z płytek ogrzewanie podłogowe, wtedy w takim pomieszczeniu robi się faktycznie bardzo przyjemnie i miło.

Comments are closed.