Press "Enter" to skip to content

Co warto wiedzieć przed maturą?

Egzamin maturalny to „koniec świata” – stwierdzi większość osób zdających egzamin dojrzałości. I będzie w tym dużo prawdy, bowiem egzamin maturalny wyznacza istotną graniczną datę w edukacji.

Matura to również całkiem „inna bajka” niż egzamin na zakończenie gimnazjum, jest dłuższa oraz dużo trudniejsza. Niemniej jednak jeśli spojrzeć na to z dystansu, jest to wyłącznie bardzo duża klasówka, na jaką udają się wszyscy twoi znajomi. Jeszcze parę dób wysiłku umysłowego i czekają Cię niebawem najdłuższe wakacje w życiu, które trwać będą aż do października, a dalej całkiem nowa, interesująca przyszłość. „Koniec świata” którym jest matura, w rzeczywistości będzie początkiem czegoś lepszego. Wystarczy tylko przetrwać do końca maja a także zdać wszelkie egzaminy. Jak?
matura

Autor: aj .h
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze odkryj lekarstwo na stres. Świetnie znasz samego siebie. Na pewno dobrze wiesz, co Cię wycisza. Może być to czytanie książki, rozmowy ze znajomymi czy też malowanie paznokci. A gdy żadna ze zwykłych rzeczy nie pomoże Ci, wskazane jest parę dni przed egzaminem maturalnym skoczyć do apteki czy też większego sklepu po ziołowe specyfiki uspokajające. Herbata z melisy również ukoi troszkę nerwy. Miej na uwadze, co jest Twoim celem. Skupiaj się na konkretnych zadaniach. Już się nie nauczysz nic nowego, nadszedł okres powtórek a także kontroli nad paniką. tłumacz norweski polski to głównie lektury. Przejrzyj zatem skrypty, może na egzaminacyjnym arkuszu znajdziesz akurat to, co wyczytałeś na „ostatniej prostej”. Ścisłe przedmioty opierają się przede wszystkim na wzorach.

Historia natomiast to daty i ludzie. Języki – czasowniki oraz czasy. Pozostałe przedmioty nie mają konkretnych wytycznych, należy więc przewertować arkusze z ostatnich lat po czym wyciągnąć wnioski.