Press "Enter" to skip to content

Co trzeba tak naprawdę wiedzieć o niedużych domkach? Sprawdź co podpowiadają eksperci

Dostrzegłem, iż niewielkie domy są w ciągu ostatnich lat na czasie. Być może z takiej przyczyny, że w końcu jest kryzys gospodarczy, a więc nawet jeżeli Polacy decydują się na zbudowanie domu, to ogólnie rezygnują z dużych przestrzeni. Myślę, iż w sumie to ma dużo sensu.

Zwłaszcza, że mały dom i tak gwarantuje nasze zadowolenie, doskonałe warunki do szczęśliwego życia. Sam posiadam mały dom i absolutnie nie narzekam. Choć oczywiście poważnie myślę nad tym by choćby zbudować za parę lat nieco większy dom – mam sporą działkę, a więc to żaden problem. Dobrze, ale to w końcu tekst odnośnie niedużych domów – parterowych…

przykład domy w stylu angielskim

Autor: Matty Ring
Źródło: http://www.flickr.com

Na początku ważne jest to by wybrać optymalne projekty małych domów jednorodzinnych – bardzo dobrze pamiętam, że w moim przypadku był olbrzymi kłopot z tym, aby znaleźć nić porozumienia. A więc ja, małżonka oraz dzieciaki, zdecydowanie mieliśmy zgoła odmienne spojrzenie na architekturę.

Nie bój się, że danych na opisywany wątek nie znajdziesz, gdyż są tutaj. Wystarczy kliknąć na serwis www (http://www.c-l.pl/srodki-rozdzielajace/), który jest pod odnośnikiem.

Jednak wreszcie w jakiś sposób znaleźliśmy porozumienie – i całe szczęście, bo w zasadzie bardzo zależało mi na terminach. Uważałem, że nie ma sensu nadal najmować drogie mieszkanie, bo to spory koszt.

Jestem również oszczędną osobą – to znaczy być może nie jestem stereotypowym Szkotem, lecz prawda jest taka, że jeżeli mam możliwość nieco zaoszczędzić, to z jakiej racji nie miałbym korzystać z innych alternatyw? A więc najzwyczajniej w świecie projekt domu zakupiłem nie w warszawskim biurze architektonicznym, lecz w Internecie. Bez większego trudu można natrafić na takie projekty domów parterowych, które pod każdym względem są OK. Może nie jestem przesadnie wybredny, ale znam się nieco na projektach architektonicznych.

Użyłem bardzo sprytnej sztuczki. Zrobiłem tak, że wnętrze mojego małego mieszkania może się wydawać sporo większe. Umieściłem tam kilka szklanych elementów, które przecież optycznie zwiększą każdą przestrzeń. Efekt jest prawdziwie imponujący. A tu przykłady elementów, które mi w tym przedsięwzięciu pomogły – .

Sądzę, że zbyt często myślimy, iż jeżeli nie stać nas na spory dom, w automatyczny sposób powinniśmy czekać nieco na bardziej pozytywne czasy. Uważam, że tego typu myślenie nie ma racji bytu – w końcu mały domek jest dużo tańszy, a nie ma sensu żyć ponad stan. A więc akurat w tym tekście mogłeś się dowiedzieć nieco odnośnie projektów architektonicznych. Jednakże to nie koniec – obiecuję, iż każdego dnia będę umieszczał interesujące porady na temat małych domów.

Comments are closed.