Press "Enter" to skip to content

Ciuchy noworodka

Przed narodzinami maluszka modne jest aranżowanie przyjęcia z okazji zbliżającego się czasu urodzenia. Często na tego rodzaju imprezę poproszeni uczestnicy przynoszą upominki dla mamy a także dla oseska.

Jak odzyskać formę po ciąży?

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Nierzadko jednakże najbliżsi nie mają pojęcia, co zakupić, ani co ci jest niezbędne.

Opisywana w tym miejscu problematyka jest według Ciebie użyteczna? Jeśli tak, to wejdź do serwisu plac zabaw dla dzieci zakopane, który proponuje zbliżone zagadnienia.

W takim przypadku dobrze jest po prostu powiadomić znajomych i familię, czego jeszcze nie masz dla malucha. Tym sposobem łatwo przygotujesz wyprawkę dla niemowlęcia, którą weźmiesz z sobą do szpitala, jak też uzupełnisz pozostałą część garderoby malca.

Na początek kompletując szafę potomka winnaś brać pod uwagę to, że mały człowiek bardzo szybko wyrośnie ze swoich pierwszych ubranek, dlatego kupowanie kilkunastu sztuk śpiochów nie jest potrzebne. W pierwszej kolejności powinnaś zadbać o to, żeby twe dziecko posiadało: 3 sztuki body, również z długim rękawem, rozpinane na całej długości, 3 sztuki pajacyków, które rozpinanych na całej długości z przodu, cieniutką czapeczkę z bawełny, bawełniane rękawiczki, kocyk – najlepiej mięciutki, rożek, który w dzień wypisu może donieść świeżo upieczony tato. Wszystko to stanowi wyprawkę dla oseska, jaką zabierzesz ze sobą do szpitala. Kosmetyków nie musisz zabierać, bowiem wszelkie niezbędne kosmetyki jak: mydło, spirytus do pępka, maść do pielęgnacji pupy otrzymasz w szpitalu.

Następnymi niezbędnymi akcesoriami dla maleństwa będą: 4 sztuki śpiochów rozpinających się w kroku, 4 szt. rozpinanych bluzek, grubszy kombinezon z kapturem i stopami bądź cieplutki śpiworek, 2 kocyki dla niemowląt, duży ręcznik kąpielowy, do jakiego doszyty jest kaptur – wszystko to będzie stanowiło uzupełnienie garderoby małego brzdąca. Jeśli wiesz, że najbliżsi będą przynosić twojemu maluchowi „ubraniowe prezenty”, uprzedź ich delikatnie, ażeby nie kupowali ciuszków uszytych z barwionych tkanin bądź z syntetycznymi domieszkami, ale z aksamitnych tkanin lub polaru, albowiem skóra bobaska jest ogromnie delikatna. Ponadto musisz mieć na uwadze, żeby nie nabywać ubranek zbyt luźnych, bo mogą być dla dziecka niezbyt wygodne.

Markowe ubranka dla dzieci dostępne na stronie, w marketach stanowią ogromny asortyment, w związku z tym nie będziesz miała komplikacji z wyborem odpowiednich rzeczy.