Press "Enter" to skip to content

Aranżujemy sypialnię nowoczesny styl

Sypialnia to domowy azyl, miejsce ukojenia, harmonii, intymności. Niezależnie od tego, który styl aranżacji wyselekcjonujesz – współczesny, romantyczny, orientalny, retro, bądź zupełną awangardę – to jedno musi być pewne – musi być jak ze snów.

Prawdopodobnie w sypialni spędzamy trzecią naszego żywota, tak więc to najważniejsze pomieszczenie w naszych domach. Winna być zatem praktyczna, przepiękna, nieomal luksusowa. Ale przede wszystkim winna odzwierciedlać nasz styl, pokazywać nasze ja. Nowoczesna prostota. Dla tych, którzy lubią być trendy.

ciemna bawełniana pościel

Autor: Urbane Apartments
Źródło: http://www.flickr.com

Geometryczne figury, nieskomplikowana forma i… i nic więcej. Taki jest kierunek współczesny. Nie znajdziemy tutaj klasycznej nocnej lampki, nostalgicznej toaletki, cyzelowanych mebli, tradycyjnej firany w oknie. Znaczna przestrzeń, proste umeblowanie sosnowe jak też gra nasyconych kolorów – tak wygląda nowoczesna alkowa. Zdawałoby się, że skromnie, że monotonnie? Nic w wyższym stopniu błędnego. Gra barw. Zdecydowane barwy przynoszą odczucie pełnego ekspresji pomieszczenia. Nie lękajmy się ostrych barw, jak czerwień, brązowy, zieleń. Jeżeli wnętrze wydaje nam się nadto ciemne, to zawsze możemy je ożywić np. jasną podłogą. Kontrasty kolorystyczne w tego typu aranżacjach grają bardzo istotną rolę. Jeśli nie lubimy ciemnych odcieni na ścianach, to wybierzmy jasne odcienie (biały, piaskowy, popiel), jednak nie zapomnijmy o kontrastowych sprzętach, posadzce, dodatkach takich jak pościel bawełniana 3d. Właściwe oświetlenie. W sypialni najistotniejszą rolę odgrywa światło ozdobne, jakie przydaje wnętrzu intymności, buduje nastrój. Powinniśmy zatem zrezygnować z światła centralnego, na rzecz dokładnie lamp ogniskujących światło na ścianach. Oświetlenie powinno być delikatne, o ciepłym zabarwieniu. No i oczywiście, gdy aranżujemy alkowę w stylu nowoczesnym, to i takie również winny być lampy.

Dodatki i akcenty. W projektowaniu właściwie każdego wnętrza najwięcej uwagi przywiązujemy do sprzętów, posadzki, koloru ścian. Tymczasem akcesoria mogą grać kluczową rolę także w alkowie. Podstawowym akcentem w sypialni jest naturalnie pościel z bawełny – nie czekaj i przejdź na stronę producenta mebli Magnat, ale nie zapominajmy też o dekoracyjnych poduszeczkach. Odpowiednio dobrane, niestarannie rzucone na posłanie, w kilka chwil odmienią każde wnętrze.

Comments are closed.