Press "Enter" to skip to content

Aranżacja pokoju dziecięcego

Aranżacja pokoju dziecięcego powinna aktywizować wyobraźnię malucha, a jednocześnie go nie przytłoczyć. Pokoje dla dzieci to nadzwyczaj wdzięczny temat. W naszych mieszkaniach organizujemy pokoje dziecięce nagminniej aniżeli inne wnętrza. Dzieciaczki bowiem szybko rosną, a pomieszczenia potrzebują ponownie dopasowania do wieku jak też zainteresowań dzieci.

Pokoje dziecięce bywają tak rozmaite jak różne są dzieci. Każde z dzieci ma inne preferencje kolorystyczne, ma inne zamiłowania. Dobieramy jak w każdym wnętrzu kolorystykę a także rodzaj ścian, podłóg, oświetlenie, kobierce oraz odpowiednie sprzęty. Dobieramy podług swych upodobań, zgodnie z wiekiem malucha jak też jego zainteresowaniami.

Jeśli istnieje takowa potrzeba a także możliwość – sugerujemy korekty w projekcie budowlanym, szczególnie przy ściankach działowych, czasem także zamianę zastosowania dedykowanych pomieszczeń.

Firanki do pokoju

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner

Wybór sprzętów do planowanego pokoju należy przede wszystkim do rodziców i pociech. Możliwe jest też wykonanie indywidualnego projektu sprzętów do pokoju dziecka bądź dopasowanie się do istniejącej częściowej zabudowy (przykładowo szafy wnękowej). Pokoje dziecinne jak też młodzieżowe są w największym stopniu wielofunkcyjnymi pomieszczeniami w naszych domach. Bywają gabinetem oraz alkową, punktem spotkań towarzyskich i zarazem intymnym, zacisznym zaułkiem. Przede wszystkim w planach wnętrz dla nastolatków posiadamy specyficzne wytyczne. Czasem będą to wnętrza bardziej szalone, niekiedy romantyczne czy współczesne, kolorowe czy stonowane oraz wyciszone. Zestawiamy style, poszukujemy tej specyficznej indywidualności, jaka będzie odpowiadała młodym lokatorom – elementy dekoracyjne do domu.

Firanki w pokoju dziecięcym

Autor: Barlinek S.A.
Źródło: Barlinek S.A.

Niezwykle istotne są elementy wykończeniowe tj. barwne firanki do pokoju dziecięcego czy żyrandol w kształcie słoneczka. Szczegółem ozdobnym na pewno będzie też pianino lub gitara w rogu pokoiku bądź rower oraz barwna kapa narzucona na fotel, chodnik bądź maskotki oraz publikacje książkowe. Takie elementy w dużej mierze zależne są od upodobań a także zamiłowań dzieciaczka które prawie na każdym etapie winno uczestniczyć w projektowaniu prywatnych czterech kątów w taki sposób, żeby czuło się w nich dobrze. Pamiętajmy także o stosownie oświetlonym a także – co istotne – wygodnym miejscu do odrabiania lekcji.

Comments are closed.