Press "Enter" to skip to content

Aktywizuj rozwój Twojego dziecka przez interesujące zabawki edukacyjne

Uwielbiamy spoglądać na baraszkujące, małe kotki. Przepadamy za tym widokiem. Z zaciekawieniem spoglądamy na ich pojedynek z kłębkiem wełny. Lecz nie wszyscy mamy świadomość tego, że „beztroska” zabawa jest w rzeczywistości ćwiczeniami, które mają przygotować zwierzątka do dorosłego życia. Bo to właśnie owe umiejętności zdobywane w trakcie zabawy będą w przyszłości wiele mówić o życiu zwierzęcia a także jego roli w stadzie.

Zabawka edukacyjna

Autor: saeru
Źródło: http://www.flickr.com

Z jakiego powodu, tak wielu rodziców nie bierze pod uwagę wrodzonej ciekawości dzieci, po to by podarować im w danej chwili przygotowanie o otaczającym świecie? Wszak dzieci już od maleńkości zgłaszają swoje potrzeby rozwoju fizycznego i umysłowego. Dobierając zabawki dla swoich maluszków pamiętajmy, że mimo wszystko decydujemy o ich umiejętnościach w dalszym życiu. Dziecko , które spędza długie godziny przed telewizorem czy ekranem komputera nie będzie miało zapału na uczestniczenie i pokazanie swoich atutów w dorosłym świecie. Zamiast nauki lub uprawiania sportu sięgnie po grę komputerową. Dlatego zezwólmy małym konstruktorom i odkrywcom na twórczy bałagan w postaci klocków na dywanie. Zabawa klockami pomaga nam kształtować wyobraźnię przestrzenną i może być niesamowicie emocjonująca, zwłaszcza gdy, konstrukcja zyska uznanie dorosłych. Zabawki edukacyjne mają za zadanie pomóc naszym dzieciom w doświadczaniu świata: dźwięków, kolorów, w doskonaleniu zdolności manualnych, wyobraźni i kreatywności.

Spodobał Ci taki artykuł? To świetnie, sprawdź stronę pod tym adresem. Zobaczysz tam więcej informacji na podobny temat.

Prawdą jest niestety, że zabawki, których jedynym najważniejszym atutem jest to, iż są ładne w najbliższym czasie znajdą się w kącie. Zachęcamy więc do sięgania po zabawki edukacyjne – najlepsze gry i zabawki edukacyjne. Jak je wybrać?

To proste. Zadajmy sobie pytanie, jak długo nie znużyłaby nas, czego dzięki niej będziemy w stanie się nauczyć. Posłuchajmy głosu swego serca i rozumu. Okażmy zaufanie intelektowi dziecka, które pragniemy obdarować. Pamiętajmy, że z małego Antosia lubiącego klocki w przyszłości wyrośnie Antoni, który będzie architektem, a Zosia z wypiekami na policzkach przeprowadzająca „bardzo ważne doświadczenia” być może zostanie laureatką nagrody Nobla w dziedzinie chemii.

Comments are closed.