Press "Enter" to skip to content

Zachwycające dzieła sztuki – poradnik dla wybrednych

W świecie, w którym bezustannie musowo za czymś gonić, coś osiągać i zdobywać, niejeden z nas nie potrafi lub nie może znaleźć chwili na wyrwanie się z okowów codzienności i zwrócenie uwagi na harmonię i piękno. Poruszenie zmysłów gwarantuje nie tylko relaksująca muzyka, ale także podziwianie fascynujących widoków, w tym także tych sztucznie tworzonych, przedstawianych na obrazach. Kiedy ostatnio byłeś w galerii, aby pooglądać wspaniałe obrazy wychodzące spod pędzla współczesnych artystów lub wybitnych malarzy znanych od dawna? Może czas to zmienić…

obraz

Autor: floodllama
Źródło: http://www.flickr.com
Prawdziwy artysta potrafi namalować zapierający dech w piersiach obraz, na który można spoglądać godzinami i za każdym razem wzbudza taki sam zachwyt jak na początku. Dzisiaj nie jest łatwo zyskać sobie jeśli o to chodzi uznanie – dostęp do internetu i innych źródeł przekazu sprawia, że odbiorcy mogą mieć do czynienia z przeróżnymi artystami, mogą ich porównywać ze sobą, oceniać – konkurencja jest bowiem duża. Z drugiej strony artysta może dotrzeć ze swoimi działami do większego grona odbiorców, podwyższając tym samym swoje szanse na oszukanie prawdziwych zwolenników jego dzieł. Może wystawić wykonane obrazy na sprzedaż w sieci i wcześniej czy później znajdą się chętni, którzy przynajmniej tym sposobem mogą pobyć ze sztuką i w niej uczestniczyć. Obecnie galerie i aukcje internetowe cieszą się sporym uznaniem, bowiem dają korzyści zarówno artyście, jak i odbiorcy dzieła. Pierwszy może udostępnić swoje prace i trafić do większego grona osób, drugi, bez wychodzenia z domu może zamówić obraz, na który chciałby patrzeć co rusz budząc się o poranku albo kładąc się późną nocą. Czasami trzeba przejrzeć wiele obrazów zanim znajdzie się ten jeden naprawdę porywający nasze serce i właśnie z tego powodu warto oglądać i porównywać. Wielu z nas nierzadko nawet tak naprawdę nie wie jakie w istocie „rzeczy” nam się podobają, oglądając przeróżne obrazy z osobliwymi motywami, wykonanymi w różnych technikach i tak dalej uczymy się samych siebie i poznajemy swoje potrzeby. Obraz musi mieć to coś i to coś dla nas, co sprawi, że zapragniemy go kupić i za każdym razem będziemy przeżywać wspaniałe emocje patrząc na niego.

Nie chcesz, żeby intrygujące teksty Cię ominęły? Więc z pewnością wpadnie Ci w oko moja witryna (https://gappy.pl/informacja/17/design), na której można przejrzeć inne posty.

Dlatego właśnie warto szukać dopóki nie znajdziemy.

Comments are closed.