Press "Enter" to skip to content

Zabawki, jakie uczą i bawią – kupuj z głową

W obecnych czasach oferta producentów zabawek dla dzieci jest imponująca, toteż wybór tej najlepszej bywa niełatwy. Sam atrakcyjny wygląd oraz wywołanie dziecięcej radości nie jest podstawowym kryterium jakim należy się kierować. Na co zwrócić uwagę przy wyborze zabawki?

Przede wszystkim powinna być dostosowana do wieku dziecka. Maluchy do 2. roku życia, odkrywają otaczającą ich przestrzeń poprzez dotyk, słuch i wzrok. Dlatego zabawki przeznaczone dla tej grupy wiekowej są cudownie kolorowe, przykuwające uwagę i zrobione tak, by wspierały i stymulowały rozwój dziecka, kształciły jego sprawność w małych rączkach i aby naturalnie przynosiły mu wielką uciechę. Większość zabawek posiada niezliczoną ilość ruchomych elementów, dzięki czemu zabawa nigdy się nie znudzi. Takie zabawki przychodzą z pomocą naszym dzieciom w poznawaniu świata ponieważ to właśnie na skutek zabaw nasz milusiński przyswoi naukę liczb oraz odróżniania kształtów i kolorów. Interesujące mogą być także takie zabawki jak na przykład: czytaj.

misie

Źródło: pixabay.com

Dziecko w przedszkolu staje przed nowymi wyzwaniami. Zajęcia plastyczne, ruchowe oraz muzyczne stanowią doświadczenie, które wiąże się ze zdobywaniem nowych sprawności. Dlatego, prezenty takie jak wszelkiego rodzaju masy plastyczne, farby, piłki czy hulajnogi będą jak najbardziej pożądane, wszak są „narzędziami pracy” każdego dziecka w tym wieku! Zbliżając się do końca wieku przedszkolnego, dziecko zapoznaje się z zasadami gier i zabaw, zaczyna odnajdywać się w grupie. To wspaniały czas, by zaproponować bardziej ambitne zabawki dla przedszkolaków, np. wszelkiego rodzaju gry – planszowe lub zespołowe. Nauka – kursy do matury bycia „drugim” i czerpania radości nie tylko z wygranej ale i gry zespołowej, jest potrzebną lekcją. Można przeprowadzić eksperyment i razem z dzieckiem zagrać na początku w grę bez przestrzegania zasad, by w ten sposób pokazać mu, jak nudna jest wtedy gra. Tutaj coś dla dzieci lubiących się ruszać: nowy wpis.

Kupując zabawkę, powinniśmy też zadbać o to by była pozbawiona ostrych krawędzi. Dodatkowo powinna być wyprodukowana z najwyższej jakości materiałów. By się upewnić, iż zabawka będzie odpowiednia, najlepiej sprawdzić jej atesty.

Comments are closed.