Press "Enter" to skip to content

Wybór wartościowego przedszkola – jak wybrać najlepsze

W określonych przypadkach posłanie pociechy do placówki przedszkolnej staje się koniecznością. Ma to miejsce na przykład, kiedy rodzice chodzą do pracy i nie mają czasu na opiekę nad dzieckiem.

Ponadto także coraz więcej rodziców decyduje się na placówkę przedszkolną dla dzieci, gdyż edukacja tam oferowana zapewnia mu korzystny start i przystosowanie do uczęszczania do szkoły. W efekcie niektórzy najmłodsi już w przedszkolu potrafią płynnie czytać, pisać i wykonywać podstawowe obliczenia matematyczne.

dziewczynki w przedszkolu

Autor: Russell Stringfield
Źródło: http://www.flickr.com

Placówka przedszkolna zapewnia także stały kontakt z rówieśnikami. Aktualnie powstaje coraz większa liczba placówek niepublicznych. Od placówek publicznych odróżnia je to, że są płatne, a także typem zajęć, które są tam prowadzone. Bardzo często są wyszukiwane hasła typu „przedszkole Warszawa” w celu odszukania dobrej placówki, a także zorientowania się w ofercie i kosztach- zerknij.

Przedszkola niepubliczne
Placówki prywatne posiadają kilka wyznaczników, odróżniających je od tych publicznych. Przede wszystkim są płatne, a koszty takie dochodzą czasami do paru tysięcy złotych. Prywatne placówki oferują szerszą gamę zajęć. Zazwyczaj jest to drugi język obcy, zajęcia fizyczne (zobacz również wychowanie fizyczne opole) obejmujące sztuki walki jak na przykład judo, zajęcia taneczne czy muzyczne. Szczególnym typem placówek przedszkolnych są placówki językowe. Wyszukując frazę „przedszkole” w Internecie można uzyskać dużo rezultatów dotyczących obecnej oferty- .


Żłobki

dzieci, maluchy

Autor: Wójcik
Źródło: Wójcik
Często zdarza się też, że potrzebna jest opieka dla pociechy, będącej na etapie wcześniejszym niż wiek przedszkolny. Wówczas rodzice wybierają żłobek. Żłobki przeznaczone są dla najmłodszych poniżej trzeciego roku życia i także mogą być państwowe lub prywatne. Opiekunowie często decydują się na te drugie, ponieważ sądzą, że w tego typu placówkach opieka nad najmłodszymi jest na wyższym poziomie. Gdy chodzi o prywatne żłobki Warszawa także jest ośrodkiem, w którym oferta tego typu jest duża i zróżnicowana

Comments are closed.