Press "Enter" to skip to content

Wspieranie rozwoju dziecka poprzez zabawę

Dzień Dziecka, urodziny, święta, niezależnie od okazji chcemy podarować naszym dzieciom coś niezwykłego. Na jaki podarunek się zdecydować, aby dostrzec na ich twarzach szeroki uśmiech?

Fantastyczny pojazd, który sprawi, że codzienna zabawa w piaskownicy i na podwórku zamieni się w plac budowy czy tor wyścigowy to oferta skierowana do najmłodszych dzieci. Mały kierowca będzie mógł ładować do pojazdu znalezione skarby czy „materiały budowlane”.

Czy zaintrygował Cię nasz artykuł? Jeżeli tak, to idź tutaj i przeglądnij tam następne fascynujące wątki. Nie ociągaj się!

Pojazdy dla dzieci (https://magicplay.pl/?pl_dla-dzieci,24) posiadają wygodne siodełka i łatwo dają się prowadzić przez maluchy – fajne pojazdy dla dzieci na Nie znudzą się dziecku nigdy, a oprócz tego, zmotywują do aktywności ruchowej poza murami mieszkania.

radosna dziewczynka

Autor: Randen Pederson
Źródło: http://www.flickr.com

Od kilku lat ogromną popularnością cieszą się w Polsce trampoliny. Trampolina oprócz widocznych korzyści relaksujących i rozrywkowych, udoskonala koordynację ruchową. Decydując się na konkretny model, należy uwzględnić kto będzie korzystał z batuty i gdzie planujemy ją postawić. Trampoliny ogrodowe, na ogół posiadają siatkę zabezpieczającą, dzięki czemu dzieci mogą bez obaw korzystać z tej formy rozrywki. Siatka do trampoliny w przypadku maluchów to element nieodzowny (o tym przeczytasz tu), powinien o tym wiedzieć każdy rozsądny rodzic.

Z czytania wynikają same plusy, dlatego nawyk czytania powinniśmy w dzieciach zaszczepiać od maleńkości. Książki rozwijają bogaty, barwny i piękny język, rozbudzają ciekawość świata, uczą zachowań społecznych, poszerzają wiedzę i pobudzają fantazję. Same zalety żadnych wad.

Jeżeli szukamy zabawek, które będą stymulowały rozwój dziecka na wielu płaszczyznach zdecydujmy się na zabawki kreatywne. Dla młodszych dzieci mogą być to np. klocki, dla dzieci szkolnych zestawy do składania samochodów lub puzzle. Choć układanie puzzli to jedna z najbardziej wiekowych zabaw jakie wymyślono, ich popularność nie maleje. Dzieci już od maleńkości obwieszczają nam swoje potrzeby rozwoju fizycznego i umysłowego. Dlatego, dobierając zabawki dla naszych dzieci, należy wziąć pod uwagę, że mimo wszystko decydujemy o ich umiejętnościach w dalszym życiu.

Comments are closed.