Press "Enter" to skip to content

Wiekowa biżuteria i zegarki jako współczesna skłonność do ulokowania finansów.

Biżuteria i zegarki mają przede wszystkim ozdobić swoją właścicielkę i właśnie taka jest ich funkcja główna. Nie da się jednak ukryć, że nie jest to wcale jedyne zadanie, jakie mają kolczyki i bransoletki. Niekiedy biżuteria stanowi również wyraz pamięci o kimś bliskim i dowód na to, że rodzina istnieje od dziesięcioleci pomimo burz i napięć.

długie kolczyki

Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com
Zauważanie biżuterii jako swego rodzaju pamiątki nie jest naturalnie nowością, od wieków albowiem zawieszki srebrne, kolczyki i pierścionki powierzane są albowiem z pokolenia na pokolenie. Malutkie dziewczynki spoglądają z tęsknotą na ciężkie korale leżące w mamy szkatułce, wiedzą o tym, że choć obecnie stanowią one skarb, którego niejako nie można dotknąć, w przyszłości przywierać będą właśnie do nich. Co ciekawe, srebrna biżuteria będąca pamiątką po babci lub dalekiej krewnej, która wiodła burzliwe życie daleko wykraczające poza możliwości stwarzane przez świat, w którego ramach żyła. Często stara biżuteria (tu) i zegarki wcale nam się nie podobają. Biżuteria (link) jest zbyt duża, ciężka a czasem po prostu niestosowna i miałybyśmy spory dylemat z odpowiedzią na pytanie o to, jaki strój można byłoby uzupełnić o tego rodzaju dodatek. Przykładowe: różnego typu biżuteria.

Trudno jednak utrzymywać, że jest to kłopot, który spędza nam sen z powiek, same zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że bransoletka, pierścieniei i diademy otrzymane po przodkach nie mają wcale nas zdobić. Rozumiemy to, że są wyraźnym przypomnieniem historycznych czasów, w których wszystko było ładniejsze i mniej skomplikowane i właśnie w ten sposób do nich podchodzimy. Może szanse na to, że założymy krewnej kolczyki na pierwszą randkę są znikome, z całą pewnością jednak nie pozwolimy nikomu ani na ich wyrzucenie, ani na sprzedaż. Przecież mówimy o pamiątce, a z pamiątkami nie możemy się tak po prostu rozstać. Sprawdź więcej: tu zobaczysz więcej.

Biżuteria dawna jest niepowtarzalna, tak samo jak osoba, która będzie obdarowana tą kosztownością. Są to rzeczy, które są robione przeważnie w jednym eksponacie, wyjątkowe. Punkty z biżuterią antykwaryczną wizytują już nie tylko kolekcjonerzy czy klienci o ugruntowanym statusie materialnym. Coraz częściej są to osoby młodsze, aspirujące, które cenią inwestycyjną wartość owego zakupu. Takie rzeczy nie stracą na wartości. Nie jest to produkt, który był wielokrotnie powtarzany. Jest ze złota, z platyny i ma bardzo często diamenty, lub inne niespotykane kamienie. Diamenty od karata wzwyż to są kamienie inwestycyjne.

Biżuteria dawna to niespodzianka na lata. W ostatnim czasie karatowe kosztowności przyniosły ich właścicielom nawet ponad stuprocentowy zysk.

Comments are closed.