Press "Enter" to skip to content

Wady i plusy aranżacyjne kuchni z wyspą. Nowoczesne triki w aranżacji kuchni

Wyspy są całkiem modnym i wygodnym rozwiązaniem w aranżacji kuchni. Zanim zdecydujemy się jednak na przemeblowanie w swojej kuchni, rozważmy atuty i wady tego pomysłu. Spróbujmy również w łatwym programie dla architektów zaaranżować w taki sposób naszą potencjalną kuchnię. Dobrze zacząć od tego, że kuchnie z wyspą są bardzo nowoczesne i gwarantują bardzo fajny efekt wizualny. Są charakterystycznym elementem wielu nowatorskich kuchni.

aranżacja kuchni

Autor: Arto Brick
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż kuchnia z wyspą zda egzamin raczej w dużym pomieszczeniu, mała kuchnia (zobacz https://emmi.pl/realizacje/zabudowy-kuchenne) w bloku może nie zyskać na urodzie, ponieważ wyspa – choć bywa zwykle bardzo funkcjonalna – zabiera dużo miejsca. Lecz można takim sposobem zaplanować również małe mieszkania, by znalazło się miejsce na wszystko, ale żeby nie uczynić z kuchni pomieszczenia, w jakim może przebywać w danym czasie właściwie tylko jeden domownik. Przecież wyspa i jej cztery strony zachęcają do rodzinnego kucharzenia.

Kuchnia z wyspą gwarantuje nam dodatkowe miejsce na szafki oraz blat roboczy – szuflady też się tu sprawdzą, ale pod warunkiem, że mamy dość dużo miejsca. Dzięki wyspie możemy rozsądniej rozstawić często używane sprzęty AGD i nie umieszczać na przykład zlewu w pobliżu płyty gazowej. Z tego powodu, że do nowatorskiego meblowania pomieszczeń wchodzi moda na otwieranie pomieszczeń, kuchnie z wyspą z widokiem na salon pomagają wizualnie oddzielić kuchnię od pozostałej części, a przygotowując posiłek na wyspie możemy rozmawiać z osobami przebywającymi w salonie.

Jeśli chodzi o wady tego rozwiązania, duży wpływ ma ogólna organizacja mieszkania. I istotna kwestia – wentylacja. Szalenie ważne jest to, żeby wentylacja (kratki wentylacyjne) w pomieszczeniu działała poprawnie, bo w innym przypadku zapachy roznoszą się po naszym mieszkaniu. Mała kuchnia w bloku może borykać się z problemem wilgoci także przez bardzo szczelne, plastikowe okna. Kolejna ważna kwestia to dobór mebli – taka kuchnia nie tworzy osobnego pomieszczenia, ale powinna być spójna z salonem, komponować się z jadalnią albo innym pomieszczeniem, z którym jest w bezpośrednim sąsiedztwie. Kuchnie z wyspą na pewno zyskają sobie sporo zwolenników, dlatego że rozwiązanie wydaje się być nowatorskie i bardzo wygodne.

Comments are closed.