Press "Enter" to skip to content

W jaki sposób najpiękniej upiększyć swoje okna?

Okna są niezwykle istotnym elementem naszych wnętrz. Ich podstawową rolą jest oświetlanie pomieszczeń mieszkalnych, a także biurowych. Tymczasem okna mogą też świetnie spełniać zadania ozdobne w naszych mieszkaniach. Jest sporo sposobów na ozdobienie okien. Do wyboru mamy nie tylko firany i zasłonki. Na rynku mamy także do wyboru dużą ilość przeróżnych typów żaluzji poziomych i pionowych, rolet klasycznych oraz rzymskich stworzonych z rozmaitego rodzaju materiałów.

żaluzje

Autor: Coulisse
Źródło: Coulisse
Jeżeli idzie o żaluzje, są one zrobione z cienkich pasków tak zwanych lameli. Atutem żaluzji jest to, że możemy zmieniać ustawienie lameli pod różnym kątem i w ten sposób dostosowywać dopływ światła słonecznego. Zatem można dostać żaluzje (żaluzje drewniane elektryczne) wykonane z aluminium, który to surowiec najlepiej osłoni otwór okienny przed nagrzewaniem, jednak wnętrze zdobione tymże sposobem może sprawiać wrażenie zimnego.

Wejdź do nowego tekstu oraz czytaj ekstra informacje (http://www.wykladziny.wroclaw.pl/panele-winylowe-wroclaw/) na ten niezwykle frapujący temat. Ekstra detale przygotowaliśmy dla Ciebie z ogromną radością.

Jeśli natomiast pragniemy nasze wnętrze uczynić przytulniejszym, zastanówmy się nad kupnem żaluzji wykonanych z drewna.

Również rolety możemy dostać drewniane a nawet z bambusa. Niezwykle dekoracyjnie prezentują się rolety rzymskie. Trzeba jednakże pamiętać o tym, iż po zwinięciu zasłaniają one trochę górnej części okna, w związku z tym zasłaniają też trochę światła. Ponadto za pomocą rolet nie zaciemnimy naszego okna w pełni. Za to asortyment wzorów rolet mamy niesamowity! Począwszy od jednobarwnych, przez w kwiatki.

Szyte są one z materiałów bardziej lub mniej przepuszczających światło słoneczne, albo z

żaluzje

Autor: rochelle hartman
Źródło: http://www.flickr.com

tkanin przeźroczystych, tj. tiul czy woal. Ci, którzy wolą bardziej tradycyjne firany, również nie maja powodu żeby się skarżyć. I tu podobnie wybór mamy niemały. To, na którą aranżację okien się zdecydujemy, powinno zależeć głównie od tego, w jakim stylu są urządzone nasze wnętrza. Jeżeli jest to styl zwany loftem, czyli minimalistyczne, surowe, przestronne wnętrza, wówczas z powodzeniem można powiesić żaluzje z aluminium lub vertical’e w jasnych kolorach, które świetnie dopełnią taką aranżację.

Natomiast mieszkanko jest wyposażone na styl angielski, który charakteryzuje się ciepłem wnętrz, proponuję zrezygnować z żaluzji czy rolet na rzecz tradycyjnych firan i zasłonek, udrapowanych, w jasnych odcieniach, koniecznie z kwiecistym motywem.

Comments are closed.