Press "Enter" to skip to content

W jaki sposób ciekawie i jednocześnie modnie urządzić wnętrze przedpokoju bądź korytarzyka

Przedpokój albo korytarzyk łączący drzwi wejściowe z pokojami i pozostałymi pomieszczeniami staje się wizytówką całego mieszkania – do tych wniosków dochodzimy zazwyczaj dopiero wtedy, gdy odwiedzamy przyjaciół w ich dopiero co odremontowanym lokalu mieszkalnym, ponieważ we własnym M2 oczywiście jesteśmy o dużo mniej spostrzegawczy. Choć gości najczęściej wprowadzamy do salonu albo kuchni, to mimo wszystko pierwsze, a zarazem najważniejsze wrażenie na ciotkach i stryjkach bądź przyjaciołach robi pomieszczenie, które widzą w pierwszej kolejności.

przedpokój

Autor: spinster cardigan
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego przedpokój warto umeblować nie gorzej niż inne pokoje. Przedpokój czy korytarz to pomieszczenia w miarę łatwe do umeblowania, zwłaszcza jeżeli mieszka się w dziesięciopiętrowcu. W większości przypadków gospodarze stawiają tu wieszaki na ubrania, stojaki na parasole, szafki na buty. Już w zeszłym wieku do przedpokoi oraz korytarzyków kupowano tzw. garderoby, czyli sprzęty, które są, by tak powiedzieć, wielofunkcyjne, gdyż można w nich gromadzić wszystkie rodzaje ubrań, a dodatkowo wiele modeli posiada też wbudowane lustro – sprawdź tu.

Czy zaciekawiła Cię treść tej witryny? Chcesz zgłębić więcej informacji? To, odwiedź witrynę (https://sensive.pl/wysokosc/materace-dzieciece/), która da Ci dużo interesujących faktów.

Obecnie garderoby w dalszym ciągu są sprzedawane, zatem warto przemyśleć ich zakup. Na szczęście sklepy są świetnie wyposażone, a jeżeli ktoś ma niemałe trudności z wyborem modelu, ten być może zdecyduje się na garderobę w stylu vintage albo prowansalskim – takie niebanalne sprzęty natychmiast przykują uwagę gości.

ciekawa aranżacja wnętrza

Autor: Bethesda Apts
Źródło: http://www.flickr.com
Natomiast ci, którzy posiadają nieduże mieszkanie w wieżowcu niekoniecznie zechcą zamówić do przedpokoju chociażby najmniejszy mebel. Wtedy można całkiem zrezygnować z kupna sprzętów, a zaoszczędzone pieniądze wydać na odnowienie ścian albo podłogi. W latach 90 ubiegłego wieku modne były boazerie, a współcześnie również nie warto ograniczać się do kupna kilku puszek farby. W zamian można rozejrzeć się za panelami. Te z drewna bez przerwy cieszą się popularnością, ale można także dostać panele ścienne tapicerowane i te wyprodukowane z PCV. Niesztampowo prezentują się też ozdobne kafle, np. imitujące klinkier. Aby zachować zasadę złotego środka można panele lub boazerię umieścić zaledwie na jednej ścianie – wtedy mamy gwarancję, że nasz korytarz nie będzie przywodził na myśl wystaw w marketach budowlanych. Podłogę najrozsądniej wyłożyć terakotą – mozaikę o wiele trudniej wyczyścić oraz chronić przed błotem wnoszonym z dworu. A jeśli już zamówiliśmy panele ścienne tapicerowane, to można zainwestować w nieduży dywan, aby nasza niezwykle funkcjonalna podłoga właściwie skomponowała się ze ścianami.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*