Press "Enter" to skip to content

W domu bezsprzecznie powinny znaleźć się piękne schody

Dekoracją wielu domów jest piękna klatka schodowa. Stanowi ona miejsce reprezentacyjne, a także ciąg komunikacyjny, z którego korzystają wszyscy lokatorzy. Białe schody są eleganckie, stanowią jednak również nie lada wyzwanie dla sprzątającego w domu. Dziś pomyślimy również na kwestią, jak dekorować schody.

klatka schodowa

Autor: Rintal Polska
Źródło: Rintal Polska
W przypadku gdy decydujemy się, by zrobić je białe, musimy wybrać do ich wykończenia tworzywa, które będą łatwo zmywalne. Optymalne będą jasne panele, parkiet, albo płytki. W przypadku płytek wybierzmy wersję matową, nie będzie na nich widać każdego śladu zabrudzenia, czy wodnego zacieku.

Czyżby ta aktualna publikacja spodobała Ci się tak wyjątkowo, że pragniesz poznać następne? Miło nam! Więc zapraszamy na nową stronę.

Ściany pomalujmy koniecznie wodoodporną, zmywalną farbą. Zadbajmy także o odpowiedni kolor balustrady – ciekawa będzie w delikatnym kolorze waniliowym, albo jasna, drewniana (np. sosnowa). Powinniśmy także skontrastować je z żywym kolorem ścian oraz balustrad. Dobrze będą wyglądać z ceglaną ścianą – przykładowe zdjęcie znajdziesz pod linkiem .
Dekorowanie schodów jest tematem bardzo trudnym. Jeżeli pragniemy, by były one również funkcjonalne, gadżety musimy postawić tak, aby nie przeszkadzały nam w łatwym poruszaniu się po klatce schodowej. Zacznijmy od ścian. Można na nich powiesić podróżnicze, czarno-białe fotografie.

Na tej stronie jest sporo praktycznych wiadomości, ale prędko zobacz też dodatkowe szczegółowe informacje aplusdesign małopolsk. One również są bez wątpliwości godne uwagi.

Inną interesującą koncepcją jest zawieszenie galerii dzieł sztuki. Tak właśnie wygląda ściana przy schodach u moich rodziców – jest maleńką galerią sztuki z akwarelami znajomego. Na kilku schodkach można także postawić ładne doniczki z kwiatami . Interesująco będą wyglądać wiszące, ale niekoniecznie kwitnące rośliny.

Comments are closed.