Press "Enter" to skip to content

W ajki sposób urządzać pokój naszej pociechy? Co jest najistotniejsze, na co na pewno zwracać uwagę?

Dzieci to szczęście, ale i obowiązki. Mamy szansę przekonać się o tym zazwyczaj, kiedy wchodzą w następujące po sobie etapy dojrzewania naszego dziecka. Choć na każdym etapie jawi się to całkowicie odmiennie, to jednak jedno się nie zmienia. A więc wystrój pokoju, gdyż już od pierwszych dni życia naszej pociechy musimy dbać o jak najlepsze meble dziecięce.

Pokój dziecięcy

Autor: Angie Stalker
Źródło: http://www.flickr.com
Jak wiemy najistotniejsze i priorytetowe dla każdego rodzica jest dbanie o bezpieczeństwo jego dziecka. Skąd wziąć gwarancję iż łóżeczka czy też meble dla naszej pociechy, które chcemy kupić są w 100% bezpieczne? Na pewno bardzo ważne w tego typu kwestii są Polskie i Europejskie standardy na łóżeczka dla dzieci.

Wykazują one cechy drewnianych łóżeczek dla dzieci, oraz ich specyfikację techniczną, między innymi określają takie rzeczy jak przestrzeń pomiędzy szczebelkami, maksymalna wysokość materaca która zapewnia bezpieczeństwo dziecku, rodzaj zaokrąglenia kantów, trwałość łóżeczka na obciążenie oraz inne. Przed przystąpieniem do sprzedaży łóżeczko musi zostać przebadane w zewnętrznej firmie by orzec zgodność jego cech z wyznaczonymi normami. Już to daje to rodzicowi istotna wskazówkę na temat łóżeczka i jego wytwórcy.

Kolejną ważną wskazówką pomocną przy wybieraniu łóżeczka jest jego trwałość na uszkodzenia. Nie zapominaj, że łóżeczko chociaż nabywane dla naszej pociechy będzie użytkowane nie tylko do spania, ale też w czasiestandardowej opieki dziecka. Wtedy może dojść do uszkodzenia łóżeczka, a każde uszkodzenie powierzchni mebelka grozi skaleczeniem dziecka. Dlatego po uszkodzeniu łóżeczko tak naprawdę nie nadaje się do użycia – www.

Meble dla dzieci z reguły kupuje się w postaci elementów, które potem trzeba skręcić w domu.

Nie wahaj się – w poszukiwaniu zajmującego Cię tekstu kontynuuj klikanie (http://www.nota-bene.com.pl/produkty/vitrum-szklane-wlaczniki-swiatla/) w następne linki. W końcu z pewnością wyszukasz coś fajnego.

Dlatego też niezwykle istotną kwestią jest prawidłowy montaż łóżeczka i mebli dla dziecka. W czasie montażu należy zwrócić konkretną uwagę na to, aby użyć wszelkich dostępnych z produktem okuć i dokładnie zmontować mebel zgodnie z instrukcją. Pamiętaj, że każda luźniejsza śruba może powodować uszkodzenie mebelka bądź niebezpieczne skaleczenie dziecka, trzeba regularnie kontrolować stan mebelka.

Comments are closed.