Press "Enter" to skip to content

Ulubiony rodzaj gier? – Gry planszowe strategiczne zyskują coraz więcej sympatyków

Kiedyś planszówki kojarzyły się przede wszystkim z grami na pionki skierowanymidla dzieci i młodzieży. Starsi, jeśli już grali, to przede wszystkim w gry karciane, lub w szachy lub pokera. obecnietworzonych jest coraz więcej gier planszowych o wyższym stopniu zaawansowania niż gra w pionki, stworzonych przede wszystkim dla starszej grupy wiekowej, które na dobre podbijają polski rynek.

gla planszowa

Źródło: pixabay.com

Niemal w każdym większym mieście, niemal każdego centrum handlowego można już zobaczyć sklep z grami planszowymi . Oprócz standardowych, jak planszówki dla najmłodszych możemynabyć w nich pełno gier dla dorosłych, jak na przykład, najbardziej już chyba znaną i lubianą – Dixit – opierającą się przede wszystkim na skojarzeniach wspólnych z resztą grupy i przeznaczonagłównie na szybkie spotkania imprezowe czy spotkania rodzinne w większym gronie zawodników oraz bardziej zaawansowane – gry planszowe strategiczne (więcej o autorze), które wymagają większego wgłębienia w reguły. Takie grystworzone są zwykle dla 2-4 graczy i rozgrywane są w dłuższym okresie czasu, trwając przynajmniej parę godzin. Najbardziej znane gry planszowe strategicznepowstały na bazie popularnych ekranizacji filmowych i telewizyjnych, jak na przykład „Władca pierścieni” czy też „Gra o tron”.

Jeśli jesteś zdania, że odnajdziesz interesujące treści w internecie, to przejdź (https://www.sweet-home.pl/19,Ciastka.html) do opisywanego problemu oraz kliknij w link znajdujący się tutaj.

także drogą on-line możnaodnaleźć niejeden sklep z grami planszowymi, proponującymi pełnorozwiązań na każdą okazję – od gier edukacyjnych, tworzonych z przeznaczeniem dla dzieci, poprzez gry planszowe strategiczne dla bardziej wtajemniczonych, raczej już starszych graczy, po szybkie gry towarzyskie, najczęściej występujące w formie karcianej, których nadrzędnym przeznaczeniem jest rozruszanie i rozbawienie towarzystwa na imprezie. Oferta planszówek jest na tyle ogromna i różnorodna pod względem ceny, że każdy graczmoże dostać coś dla siebie.

Strategiczna gra planszowa

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

Planszówki na dobre odnalazły się w naszych domach . Grają w nie najmłodsi, ale też młodzież i dorośli.

Jeżeli zainteresował Cię omawiany temat, to przejdź do witryny i zgłąb inne informacje dotyczące tego zagadnienia. Wciągną Cię zupełnie.

W zależności od stopnia zaawansowania, używane są na spotkaniu z przyjaciółmiale także niedzielnych spotkaniach rodzinnych. Nieraz bawią, uczą, zmuszają do logicznego myślenia, jak i – odciągająod bezmyślnych programów w TV, które zamiast kształcić, zabijają w człowieku wszystko, co ważne, czyli kreatywność jak i ambicję do budowania nowych rzeczy.

Comments are closed.