Press "Enter" to skip to content

Szmaragd – jeden z najbardziej sekretnych klejnotów, jakie wydobywamy.

Utożsamiany z kamieniem wiary i zgody, uznawany jest od stuleci za kamień opiekuńczy. Szafir można nazwać władcą i panem klejnotów, o którym ezoteryczna wiedza opowiada, że może uzdrawiać i zadowalać ludzi. Tkwi w nim ukryta tajemnica kamienia wiedzy, a wtajemniczeni nazywają szmaragd kryształową pieczęcią niebios. Szafir jest klejnotem mędrców: sprawia świeżość umysłu, wytrwałość oraz pogodę ducha.

pierścinki od jubilera

Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com
Do dzisiaj jest pożądanym okazem narzeczonych, chroni bowiem przed nieszczęściem i zdradą. Może być również amuletem małżeńskiego spełnienia, jak w buddyzmie, gdzie określa pokój, bliskość i stabilność. Akwamaryn wschodni jest więc uniwersalnym lekarstwem przeciwko wszelkiej biedy człowieka. Dla ludzi, których wysiłki zdążają w kierunku pracy nad siłą ducha, szafir – patrz szczegóły – będzie nieocenionym towarzyszem i mądrym doradcą, gdyż daje on czystość myśli, błyskotliwość, zdolność cudownej intuicji, altruizm, posłuszeństwo, wytrwałość w osiąganiu celu i pogodę ducha.

ozdoby od jubilera

Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com

Nie często znajduje się w warunkach naturalnych, jest bardzo upragniony ze względu na swą atrakcyjność. Wabi swoim niespotykanym urokiem. Najbardziej pożądane są szafiry u jubilera o barwie chabra, kolory takie mają brylanty z Kaszmiru, Birmy i Tajlandii. Jaśniejsze szafiry wywodzą się ze Sri Lanki, a te bardzo ciemne pozyskuje się w Australii. Szlachetne odmiany są przeźroczyste i potrafią mieć rozmaite barwy. Korund czerwony, bądź różowy nazywany jest hiacyntem, bezbarwny – leukoszafirem, o odcieniu niebieskim szafirem a zielony szmaragdem. Obecność szafiru przy człowieku, zwalcza złe oddziaływania ciał niebieskich, wynikające z niewłaściwego ułożenia słońca. Ten piękny kamień w kolorze jasno i ciemno błękitnym, poeci utożsamiali go do otchłani morskich i do głębi ciemnoniebieskich oczu kobiecych.

Wspaniale współgra z tymi ostatnimi, uwydatniając delikatną urodę. Nic więc dziwnego, że szafiry są chętnie używane przy wytwarzaniu złotej i srebrnej biżuterii w formie pierścionków, obrączek, kolczyków, zawieszek czy bransoletek. Ten kamień szlachetny przyniesie spełnienie i powodzenie życiowe ludziom urodzonym w znaku Byka, Panny, Wagi, Strzelca, Wodnika oraz Ryb. Najbardziej znanym przedstawicielem swojego gatunku jest Logan Sapphire, drugi co do wielkości szafir na na całej kuli ziemskiej, znajdujący się w muzeum w Waszyngtonie. Ma 423 karaty i jest otoczony 20 brylantami. Jest cudowny. Nie ulega wątpliwości, że szafir to najcenniejszy, najbardziej pożądany i najpiękniejszy klejnot (sklep ze szmaragdami) kolorowy. Obecnie konsumenci wymagają od od sprzedających jubilerskie produkty, fachowej wiedzy na temat sprzedawanego artykułu. Wobec tego aby utrzymać się w handlu i wzbudzać zaufanie odbiorców biżuterii, wszelka hurtownia jubilerska, złotnik i właściciel sklepu jubilerskiego powinien mieć podstawową wiedzę na temat kamieni szlachetnych.

Comments are closed.