Press "Enter" to skip to content

Szmaragd – jeden z najbardziej sekretnych klejnotów, jakie wydobywamy.

Utożsamiany z kamieniem wiary i zgody, uznawany jest od stuleci za kamień opiekuńczy. Szafir można nazwać władcą i panem klejnotów, o którym ezoteryczna wiedza opowiada, że może uzdrawiać i zadowalać ludzi. Tkwi w nim ukryta tajemnica kamienia wiedzy, a wtajemniczeni nazywają szmaragd kryształową pieczęcią niebios. Szafir jest klejnotem mędrców: sprawia świeżość umysłu, wytrwałość oraz pogodę ducha.

pierścinki od jubilera

Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com
Do dzisiaj jest pożądanym okazem narzeczonych, chroni bowiem przed nieszczęściem i zdradą. Może być również amuletem małżeńskiego spełnienia, jak w buddyzmie, gdzie określa pokój, bliskość i stabilność. Akwamaryn wschodni jest więc uniwersalnym lekarstwem przeciwko wszelkiej biedy człowieka. Dla ludzi, których wysiłki zdążają w kierunku pracy nad siłą ducha, szafir – patrz szczegóły – będzie nieocenionym towarzyszem i mądrym doradcą, gdyż daje on czystość myśli, błyskotliwość, zdolność cudownej intuicji, altruizm, posłuszeństwo, wytrwałość w osiąganiu celu i pogodę ducha.

ozdoby od jubilera

Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com

Nie często znajduje się w warunkach naturalnych, jest bardzo upragniony ze względu na swą atrakcyjność. Wabi swoim niespotykanym urokiem. Najbardziej pożądane są szafiry u jubilera o barwie chabra, kolory takie mają brylanty z Kaszmiru, Birmy i Tajlandii. Jaśniejsze szafiry wywodzą się ze Sri Lanki, a te bardzo ciemne pozyskuje się w Australii. Szlachetne odmiany są przeźroczyste i potrafią mieć rozmaite barwy. Korund czerwony, bądź różowy nazywany jest hiacyntem, bezbarwny – leukoszafirem, o odcieniu niebieskim szafirem a zielony szmaragdem. Obecność szafiru przy człowieku, zwalcza złe oddziaływania ciał niebieskich, wynikające z niewłaściwego ułożenia słońca. Ten piękny kamień w kolorze jasno i ciemno błękitnym, poeci utożsamiali go do otchłani morskich i do głębi ciemnoniebieskich oczu kobiecych.

Wspaniale współgra z tymi ostatnimi, uwydatniając delikatną urodę. Nic więc dziwnego, że szafiry są chętnie używane przy wytwarzaniu złotej i srebrnej biżuterii w formie pierścionków, obrączek, kolczyków, zawieszek czy bransoletek. Ten kamień szlachetny przyniesie spełnienie i powodzenie życiowe ludziom urodzonym w znaku Byka, Panny, Wagi, Strzelca, Wodnika oraz Ryb. Najbardziej znanym przedstawicielem swojego gatunku jest Logan Sapphire, drugi co do wielkości szafir na na całej kuli ziemskiej, znajdujący się w muzeum w Waszyngtonie. Ma 423 karaty i jest otoczony 20 brylantami. Jest cudowny. Nie ulega wątpliwości, że szafir to najcenniejszy, najbardziej pożądany i najpiękniejszy klejnot (sklep ze szmaragdami) kolorowy. Obecnie konsumenci wymagają od od sprzedających jubilerskie produkty, fachowej wiedzy na temat sprzedawanego artykułu. Wobec tego aby utrzymać się w handlu i wzbudzać zaufanie odbiorców biżuterii, wszelka hurtownia jubilerska, złotnik i właściciel sklepu jubilerskiego powinien mieć podstawową wiedzę na temat kamieni szlachetnych.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*