Press "Enter" to skip to content

Sytuacja na dzisiejszym rynku pracy

Doczekaliśmy czasów, w których dyplom studiów wyższych nie jest już zapewnieniem powodzenia zawodowego i finansowego. Szkolnictwo wyższe z elitarnego stało się popularne. Oczywiście, wykształcenie może być szansą na drogę do sukcesu – poszerza horyzonty, otwiera przed nami sporo drzwi, w głównej mierze zawodowych. Lecz czy w każdym wypadku wiąże się ze spełnieniem i dobrymi zarobkami? Czy brak wyższego wykształcenia zamyka wrota na znalezienie interesującej pracy?

Wiele oczywiście zależy od branży i profesji, ale jak pokazuje doświadczenie – bez dyplomu można żyć. I to na przyzwoitym poziomie. W świecie artystów nie żądamy od swych idoli dowodów na ukończone szkoły. Nagradzamy ich talent, czar i osobowość.

oferty pracy

Autor: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

Znana artystka polskiego showbiznesu do dziś posiada wykształcenie „średnie”,a mimo to jest najbardziej szanowaną artystką na polskiej scenie. W muzyce liczą się talent, przekaz i dar wyrażania uczuć. A tego nie uczą na żadnych uniwersytetach. (Zobacz oferty pracy ropczyce)
A przedstawiciel handlowy, zawód, który cały czas jest poszukiwany na rynku? W tym zawodzie liczy się pewność siebie i skuteczność w działaniach handlowych. Efektywność – to podstawowa cecha w tym zawodzie. Do pewnych profesji trzeba mieć po prostu zdolności.

Ten niezwykle użyteczny tekst (https://psmtechnik.pl/reklamy-swietlne,8,pl) przedstawia analogiczną kwestię, co tekst, który teraz czytasz. Jeżeli Cię on zainteresował, kliknij ten link!

(Oferta: praca (zobacz zfśs 2019) agent ubezpieczeniowy)
Nie znaczy to absolutnie, że wykształcenie nie musimy zdobywać wiedzy. Mechanik samochodowy czy tokarz także muszą poznać teorię by zdobyć kwalifikacje uprawniające wykonywania zawodu.

Z pomocą wówczas przychodzą szkolenia i kursy. Jeżeli więc dysponujemy dyplomem nauk humanistycznych, który niestety nie okazał się kluczem do sukcesu – zawsze możemy się przekwalifikować. Zajrzyjmy fora, portale związane z pracą, (wpisując miejsce zamieszkania np. oferty pracy Zamość), a jest szansa, że odnajdziemy właściwą drogę w życiu.
Patrząc na ludzi,którzy odnieśli sukces, możemy się przekonać, że bez względu na rodzaj wykonywanej profesji, fortunę zapewnić nam może jedynie praca, praca i ciągły rozwój. A stan ten można zdobyć w każdej dziedzinie. Dziś zdarza się, że dobry kucharz potrafi zarobić więcej od wykładającego na uniwersytecie profesora.
Wiedzmy, że na zmiany nigdy nie jest za późno.

Comments are closed.