Press "Enter" to skip to content

Sytuacja na dzisiejszym rynku pracy

Doczekaliśmy czasów, w których dyplom studiów wyższych nie jest już zapewnieniem powodzenia zawodowego i finansowego. Szkolnictwo wyższe z elitarnego stało się popularne. Oczywiście, wykształcenie może być szansą na drogę do sukcesu – poszerza horyzonty, otwiera przed nami sporo drzwi, w głównej mierze zawodowych. Lecz czy w każdym wypadku wiąże się ze spełnieniem i dobrymi zarobkami? Czy brak wyższego wykształcenia zamyka wrota na znalezienie interesującej pracy?

Wiele oczywiście zależy od branży i profesji, ale jak pokazuje doświadczenie – bez dyplomu można żyć. I to na przyzwoitym poziomie. W świecie artystów nie żądamy od swych idoli dowodów na ukończone szkoły. Nagradzamy ich talent, czar i osobowość.

oferty pracy

Autor: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

Znana artystka polskiego showbiznesu do dziś posiada wykształcenie „średnie”,a mimo to jest najbardziej szanowaną artystką na polskiej scenie. W muzyce liczą się talent, przekaz i dar wyrażania uczuć. A tego nie uczą na żadnych uniwersytetach. (Zobacz oferty pracy ropczyce)
A przedstawiciel handlowy, zawód, który cały czas jest poszukiwany na rynku? W tym zawodzie liczy się pewność siebie i skuteczność w działaniach handlowych. Efektywność – to podstawowa cecha w tym zawodzie. Do pewnych profesji trzeba mieć po prostu zdolności.

Ten niezwykle użyteczny tekst (https://psmtechnik.pl/reklamy-swietlne,8,pl) przedstawia analogiczną kwestię, co tekst, który teraz czytasz. Jeżeli Cię on zainteresował, kliknij ten link!

(Oferta: praca (zobacz zfśs 2019) agent ubezpieczeniowy)
Nie znaczy to absolutnie, że wykształcenie nie musimy zdobywać wiedzy. Mechanik samochodowy czy tokarz także muszą poznać teorię by zdobyć kwalifikacje uprawniające wykonywania zawodu.

Z pomocą wówczas przychodzą szkolenia i kursy. Jeżeli więc dysponujemy dyplomem nauk humanistycznych, który niestety nie okazał się kluczem do sukcesu – zawsze możemy się przekwalifikować. Zajrzyjmy fora, portale związane z pracą, (wpisując miejsce zamieszkania np. oferty pracy Zamość), a jest szansa, że odnajdziemy właściwą drogę w życiu.
Patrząc na ludzi,którzy odnieśli sukces, możemy się przekonać, że bez względu na rodzaj wykonywanej profesji, fortunę zapewnić nam może jedynie praca, praca i ciągły rozwój. A stan ten można zdobyć w każdej dziedzinie. Dziś zdarza się, że dobry kucharz potrafi zarobić więcej od wykładającego na uniwersytecie profesora.
Wiedzmy, że na zmiany nigdy nie jest za późno.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*