Press "Enter" to skip to content

Świat jest pełen doznań

Zawsze powtarzano nam, że pogoń za uciechami marnie się kończy – prowadzi do otyłości, uzależnień i chorób. Mimo to rezygnacja z uczty zmysłów nie leży w dzikiej naturze w związku z czym bardziej szkodzi niż pomaga. Czy nasze życie miałoby sens bez zmysłowych doznań? Jedzenie nie miałoby smaku, a muzyka nie cieszyłaby uszu. Na szczęście to tylko przypuszczenia, bo drogi nerwowe błyskawicznie przewodzą miłe wrażenia do mózgu. Jaki z tego morał? To co sprawia Tobie przyjemność, rób często, lecz z umiarem.

perfumy

Autor: Christoff Muller
Źródło: http://www.flickr.com
Posłuchaj muzyki, zjedz kawałek czekolady lub kup sobie bukiet kwiatów. Naukowcy udowodnili, że miłe doznania to panaceum na nasze niedyspozycje. Na przykład gorzka czekolada obniża ciśnienie – ale tylko jeśli zjadasz tabliczkę tygodniowo. Czy musi być gorzka? Tak, bo zawiera bardzo dużo ziarna kakaowego, a to w nim znajdują się najcenniejsze składniki. Dodatkowo, gorzka czekolada wzmaga przemianę materii, w efekcie spalamy więcej kalorii – przekonują nas izraelscy uczeni.

A może odczuwasz przyjemność dbając o swe ciało produktami, które dała nam Matka Natura?(zobacz: Kosmetyki naturalne nie mają w swoim składzie substancji chemicznych. Odnajdziemy jedynie naturę. Stosując je, łączymy przyjemne z pożytecznym. Pozwolą na nowo poczuć zapachy świata, który nas otacza.

Kosmetyki wykonane są z roślin, olejków z nasion lub owoców. Produkty mleczne, cukier otrzymywany z trzciny cukrowej, sok z owoców, i jajka są także częstym składnikiem kosmetyków naturalnych. Często zdarza się, że po otwarciu peelingu lub balsamu do ciała mamy ochotę chwycić za łyżeczkę i skosztować tych smakowitości – tak pięknie i smakowicie pachną!

A zapach odgrywa ogromną rolę w naszych chwilach słabości. Mały lniany woreczek z zasuszoną lawendą wydziela piękny zapach, a dodatkowo pozwala walczyć z bezsennością – waniliowy koi skołatane nerwy, uspokaja.

Interesują Cię dalsze wiadomości (https://www.digital-motion.pl/fotografia-dziecieca-wroclaw-sesja-dziecieca/) na ów temat? To świetnie, gdyż z chęcią przygotowaliśmy dla Ciebie następne ciekawe wątki.

Zwykle zapach dobrej perfumy potrafi momentalnie przenieść nas w świat zmysłów. Na chwilę obecną nie tylko projektanci zachęcają nas do swoich wiosennych kolekcji.

Jeżeli uważasz, że odnajdziesz ciekawe treści w internecie, to przejdź (http://4stronysmaku.pl/kategoria-produktu/wina-bezalkoholowe/czerwone/) do omawianego problemu oraz kliknij w odnośnik mieszczący się tutaj.

Zapachy także kuszą nas limitowanymi wiosenno-letnimi kompozycjami. Autor:

Łączmy więc przyjemne z pożytecznym i dbajmy o to aby w naszym życiu nie brakowało małych przyjemności, wówczas droga do zdrowia będzie krótsza|znacznie i prostsza.

Comments are closed.