Press "Enter" to skip to content

Są okoliczności, jak nie jesteśmy zmuszeni rozliczać pit. Które to sytuacje? Kiedy nie mamy takiego obowiązku?

Nie wszyscy to wiedzą, lecz nie zawsze jesteśmy zmuszeni składać roczny PIT od uzyskanych dochodów. Nie trzeba składać zeznań od przychodów zwolnionych oraz od których zaniechano pobrania podatku i opodatkowanych ryczałtowo

język angielski

Autor: Rod Waddington
Źródło: http://www.flickr.com

Płacący podatek dochodowy, którzy uzyskują przychody w czasie roku podatkowego, muszą rozliczyć się ze skarbówką. Rozliczenie pit 2016 odnosi się więc większości osób, a dochodowym opodatkowaniem podlegają różnorodne typy dochodów. Takiemu opodatkowaniu nie podlegają jednakowoż dochody, od których na podstawie Ordynacji podatkowej zaniechano pobierania podatku.

Dzięki temu nie powinniśmy składać zeznania rocznego i nie rozliczać się z tego typu dochodów.

Jeżeli masz możliwość zdobyć inne informacje na ten wątek, to wykorzystaj to i wejdź na poniższy odnośnik i przeczytaj szczegóły.

Kolejne dochody ze źródeł przychodów są już obłożone podatkami, lecz ich opodatkowanie nie znaczy, że automatycznie mamy złożyć pit 2016. Podatnicy powinni składać urzędom skarbowym pit 36 lub pit 37, wedle ustalonego wzoru, o wysokości osiągniętego dochodu w tym roku podatkowym w terminie do trzydziestego kwietnia roku jakie następuje po roku podatkowym. Takimi zeznaniami nie obejmuje się też dochodów jakie są opodatkowane metodą ryczałtową na podstawie ustawy o pit. Więcej tutaj: czytaj.

W tego typu sytuacji tak więc zryczałtowany podatek odprowadza za podatnika podmiot jaki wypłaca dochody. Nie można więc nie składać zeznań w sytuacji uzyskiwania przychodów na przykład z tytułu wygranych w konkursach, grach albo zakładach wzajemnych, ale również nagród, która jest związana ze sprzedaż premiową.

Czy przeczytany post był interesujący, ale masz chęć na kolejne? Pragniesz zobaczyć link do serwisu (https://www.pitprojekt.pl/bazawiedzy/nip-czy-pesel-w-pit-zeznaniu-podatkowym/)? W takim razie namawiamy – należy jedynie najechać myszką.

Interesujące dane: pit 2016.

. A to wyłącznie jeden z przykładów. Nie zaliczają się również do rozliczenia świadczenia otrzymane przez emerytów albo rencistów w związku z łączącym ich wcześniej zakładem pracy służbowym stosunkiem.

Comments are closed.