Press "Enter" to skip to content

Rozliczenie PIT 2016 / 2017

Nie masz pojęcia, jakim sposobem wysłać PIT on-line? Naprowadzamy kroczek po kroczku, w jaki sposób złożyć e-deklarację. Zobacz, w jaki sposób wysłać PIT on-line. 1 stycznia zaczął się nowy okres rozrachunków z urzędem skarbowym.

kancelaria prawna

Autor: Steven Vance
Źródło: http://www.flickr.com
Ministerstwo Finansów zachęca do rozliczania się z Administracją Podatkową w formie elektronicznej a także chwali się, iż do końca grudnia 2013 r. system e-Deklaracje przyjął powyżej 39 mln dokumentów w formie elektronicznej. E-deklaracje – co uczynić, by posłać PIT online? Do składania zeznań z pomocą interaktywnych formularzy PDF nieodzowny będzie: podpis elektroniczny, pecet z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows oraz skonfigurowanym dojściem do Internetu, zainstalowana aplikacja Adobe Reader w wersji aktualnej, pobrana ze strony www systemu e-Deklaracje i zainstalowana w systemie bieżąca wtyczka (plugin) do oprogramowania Adobe Reader, pobrane ze strony www systemu e-Deklaracje oraz uchwycone na dysku lokalnym należyte wzory formularzy interaktywnych PDF. By rozliczyć PIT online powinno się wpierw zainstalować wtyczkę.
pit online

Autor: Graham Wynne
Źródło: http://www.flickr.com
Regały magazynowe

Źródło: foter.com
E-deklarację w każdym momencie wypełniania możesz utrwalić do pliku na dysk własnego komputera celem dalszej edycji. Wszystkie pozycje obowiązkowe (lub stające się takimi w skutek uzupełniania formularza) oznaczane są czerwoną ramką. Dla uproszczenia wypełniania pól w całym formularzu po ustawieniu kursora myszki na odpowiednim polu wyświetlona będzie wskazówka jak też streszczony opis pola i sposobu jego wypełnienia.

Masz zamiar pogłębić swą wiedzę na temat przedstawiony w tym poście? Zatem zachęcamy – naciśnij odnośnik i przeglądaj nowe interesujące treści.

Wybór sposobu parafowania przesyłanego dokumentu dokonywany jest w jednym z kroków kreatora parafowania a także wysyłania dokumentu.

W celu sygnowania jak też posłania dokumentu, w wypadku używania Adobe Reader w edycji 8 bądź 9 trzeba nacisnąć przycisk „Podpisz oraz wyślij”. Każdy portal podatkowy oferuje podpowiedzi w jaki sposób szczegółowo uzupełnić blankiet.

Comments are closed.