Press "Enter" to skip to content

Rodzaje reklamy zewnętrznej

Reklama zewnętrzna nazywana jest z języka angielskiego outdoorową czy też uliczną reklamą.
Outdoor oznacza reklamę, która jest eksponowana na zewnątrz na celowo do tego przeznaczonych nośnikach reklamy: billboardach, filarach ogłoszeniowych, nośnikach zainstalowanych na wiatach przystankowych bądź kioskach, tablicach elektronicznych względnie telebimach.

Druk

Autor: Peter Kofler
Źródło: http://www.flickr.com
Reklamy zewnętrzne należą do technik marketingu niestandardowego albo marketingu partyzanckiego. Przykładem takowej reklamy może być opakowanie domu bądź reklama wielkoformatowa z wykorzystaniem trójwymiarowych form.
rodzaje reklam outdoorowych: billboardy Wrocław to popularne tablice wielkoformatowe określone do prezentacji plakatów reklamowych. Najczęściej lokowane są przy ulicach poza obszarami zabudowanymi. Billboard nierzadko bywa podświetlony dla zapewnienia odpowiedniej widoczności plakatu nocą. Citylight – jest to panel reklamowy o wymiarach 1,20 × 1,80 m. Plakat reklamowy zawieszany jest za szybą a także podświetlany. Citylight montowane bywają na wiatach przystankowych, latarniach bądź jest wolnostojącą reklamą. Reklama pneumatyczna – to reklama dmuchana, posiada mobilny pneumatyczny nośnik zewnętrznej reklamy. Jest szybka w instalacji i bezproblemowa w przewozie, a do tego efektownie się prezentuje. Używana bywa na imprezach plenerowych. Reklama (http://ideamo.pl/) wielkoformatowa – tego rodzaju reklamy posiadają powierzchnię powyżej 100 m². Z reguły są instalowane na ścianach budynków czy też na rusztowaniu w trakcie remontu budynku.

Reklamy wielkoformatowe zrealizowane są z winylowej siatki backlight, jaka przepuszcza światło lub z pełnego winylu frontlight, jaki światła nie przepuszcza. Reklama wielkoformatowa może także mieć formę wolnostojącej reklamy.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*