Press "Enter" to skip to content

rock pillar jako właściwe obuwie do wspinaczki

Wspinaczka to sport do którego konieczne są nie tylko muskuły i sprzęt, ale także zdrowy rozsądek. To nie tylko trening mentalny, ale także trening mięśni i jak jakikolwiek sport oddziałuje korzystnie na stan zdrowia. Wspinanie pozwala wyćwiczyć koordynację ruchową, hart, równowagę, lecz rozładowuje również napięcie, uczy koncentracji i cierpliwości. Taki typ sportu uruchamia wszystkie mięśnie.

wspinaczka po skałkach

Autor: sunriseOdyssey
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu z nas marzy o tym, żeby posmakować wspinaczki. Jednak część z nas obawia się, że sport (strona internetowa) taki jest nazbyt niebezpieczny i radykalny, także tego, że nastręcza on świetnej kondycji fizycznej. W rzeczywistości, najistotniejsza jest dobra technika i właściwy sprzęt. Do wszelkiego gatunku wspinania oprócz uprzęży i kasków, niezbędne są odpowiednie buty rock pillars. Takie są modelem uniwersalnym na jakiekolwiek formacje skalne, niemniej ich pozytywy najlepiej docenią i wykorzystają wspinacze przeciętnie zaawansowani i zaawansowani.

Zamierzeniem każdej sumiennej osoby winno być przetrwanie jakiejkolwiek wspinaczki bez obrażeń. Przygotowania do wspinaczki należy rozpocząć od psychicznego nastawienia, skompletowania dobrego ekwipunku, także stosownego ubioru, z naciskiem na rock pillars.

Bardzo poprawnie przystosowuje się do struktury stopy i dzięki swej miękkiej konstrukcji gwarantuje też bardzo dobre czucie skały. Buty mają stosunkowo wąską strukturę stopy, toteż będzie dobrą alternatywą dla wspinających się kobiet. Ze względu na bardziej delikatną budowę podeszwy i ścisłe czubki, buty tak samo nadzwyczajnie spisują się na małych dziurkach i brzegach jak i w pracy na tarcie, nawet w wyślizganym jurajskim wapieniu. Odpowiednio dopracowana pięta ułatwia równowagę.

Budowa buta wspinaczkowego rock pillars i wykończenie wewnętrzne buta wykonywane są ze skóry naturalnej, sztucznej, albo kombinacji obu takich surowców. Takie buty to wygoda i dobry stopień higieny.

Wszelkie detale gumowe, zarówno te chroniące cholewkę, jak i cała podeszwa, to jedne z najważniejszych części w strukturze buta. Rrock pillars są w pełni dostrojone do kształtu stopy i do jakiegokolwiek rodzaju wspinaczki.

Comments are closed.