Press "Enter" to skip to content

Renesans popularnych planszówek w naszym opanowanym przez elektronikę świecie.

Sposobów na miłe i rozwijające spędzanie wolnych chwil jest całkiem sporo. Niestety ostatnie kilkanaście lat przyniosło bardzo dynamiczny rozwój sprzętu elektronicznego, i dzisiaj w zasadzie większość z nas nosi przy sobie smartfon albo tablet. Również w większości domów stoi sprzęt komputerowy i telewizor, i niestety wszystkie te sprzęty ogromnie zmieniły sposób spędzania wolnego czasu.

Planszówka

Autor: Will Merydith
Źródło: http://www.flickr.com
Widać to szczególnie pośród młodzieży i dzieci, które potrafią przez cały dzień grać na telefonie, ale także ogromna ilość dorosłych po pracy zasiada w fotelu przed telewizorem i tak spędza całe popołudnia. Największą wadą elektronicznych rozrywek jest to, że praktycznie każdy będzie spędzał czas niezależnie.

Nawet jeśli jest to wspólne oglądanie telewizji, to w zasadzie podczas programu mało się rozmawia, a tym bardziej gdy ktoś będzie grał na telefonie czy komputerze. W pewnej chwili wydawało się nawet, że nieśmiertelne, od lat znane rozrywki takie jak granie w planszówki albo karty zupełnie zostaną zapomniane, na szczęście jednak tak się nie stało.

Obecnie gry planszowe przeżywają swój renesans, chociaż do popularności sprzed kilku dekad sporo im jeszcze brakuje. Na szczęście wielu ludzi zdało sobie sprawę z tego, że poza ekranami istnieją również inne sposoby na wspólną zabawę, i ludzie z powrotem zaczęli kupować tradycyjne gry planszowe.

Na pewno duży wpływ na to mają nowe gry, jakie zaczęły się w dużej ilości pojawiać w sprzedaży. Dzisiaj planszówki to nie tylko tradycyjny chińczyk czy warcaby, choć i w nie wiele osób lubi sobie pograć, lecz zaawansowane i niezwykle pomysłowe produkcje, dostarczające niekiedy wielu godzin doskonałej zabawy i rozrywki.

Bardzo pozytywnym zjawiskiem jest również to, że w wielu rodzinach do tego typu gier siadają także dzieci i młodzież.

Ten następujący link (http://goldkram.eu/prods_oferta.htm) kieruje do tekstu, który zawiera unikalne treści – zapewne Cię zafascynują i będą użyteczne.

Młodzi ludzie uczą się dzięki temu, że nawet nie patrząc w ekran można się świetnie bawić i przyjemnie spędzić czas razem z najbliższymi. A właśnie fakt, że przy graniu w planszówki spędza się wspólnie czas z rodziną czy przyjaciółmi jest ich największym plusem.

Comments are closed.