Press "Enter" to skip to content

Oświetlenie podczas pracy

O określonym natężeniu światła w miejscu pracy o charakterze biurowym stanowią nawet przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy. Jest ono znaczące dla utrzymania oczu w jak najlepszej formie przez kilka kolejnych godzin pracy. Właściwe oświetlenie w pomieszczeniu biurowym może wpłynąć na samopoczucie zatrudnionych ludzi i efekty ich pracy. Oświetlenie biurowe jest specyficznym rodzajem oświetlenia, powinno być raczej nie drogie i wydajne, nie razić i emitować światło o określonej barwie.

Dla otrzymania takich wyznaczników światła przy utrzymaniu niskich kosztów, wykorzystuje się specjalnie zaprojektowane lampy bądź oprawy oświetleniowe i jarzeniówki bądź świetlówki.

Złudzenie optyczne
Największą oszczędność pracodawcy umożliwia zastosowanie zestawu luster w oprawie lampy, które ma na celu odbijać światło i rozpraszać je po pomieszczeniu.

Jeśli problematyka, która jest przedstawiona w niniejszym wpisie jest godna Twojej uwagi, to poza tym zobacz link w serwisie (www.goldkram.eu/).

lampa na biurku

Autor: mendhak
Źródło: http://www.flickr.com

Wydajność żarówki rośnie w takim przypadku o kilkanaście procent, co umożliwia zastosowanie mniejszej liczby źródeł światła i w rezultacie daje zaoszczędzenie na rachunkach za energię elektryczną. Praca biurowa wymaga wykorzystania światła o barwie białej, emitowanego jedynie przez niektóre rodzaje urządzeń oświetleniowych. Niezwykle ważne jest odpowiednie dopasowanie jasności i kontrastu monitorów biurowych, tak żeby nie męczyły one wzroku pracowników w czasie długotrwałej pracy. Regularne przerwy są również znaczące dla stanu wzroku pracowników. Należy pamiętać, że kadra wypoczęta to kadra produktywna (LINK).

Oświetlenie nowego typu
W najbardziej innowacyjnych biurach wykorzystuje się oświetlenie nowej generacji, które jest sterowane elektronicznie. Źródłem światła są lampy punktowe zlokalizowane od siebie w odpowiedniej odległości, zaopatrzone w innowacyjne żarówki z diodami LED (LINK).

Czy masz ochotę poznać uzupełniające porady? Jeżeli tak, to zobacz w witrynie (https://gappy.pl/produkt/kratka-wentylacyjna-br-11-x-29-cm,768) podobne informacje odnoszące się tej sprawy – link jest tutaj.

Są to bardzo oszczędne źródła światła emitujące światło o barwie białej, które jest idealne do pracy biurowej. Elektroniczne kierowanie pozwala na skrupulatne dobranie natężenia światła, a zmniejszenie napięcia wysyłanego do żarówki nie ogranicza jej długiej czasu działania. Diody LED nie mają delikatnego żarnika, są wykonane z półprzewodnika który jest trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Z tej przyczyny żarówka tego rodzaju może świecić nawet kilka razy dłużej, niż energooszczędne świetlówki czy standardowe żarówki.

Comments are closed.