Press "Enter" to skip to content

Oświetlenie podczas pracy

O określonym natężeniu światła w miejscu pracy o charakterze biurowym stanowią nawet przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy. Jest ono znaczące dla utrzymania oczu w jak najlepszej formie przez kilka kolejnych godzin pracy. Właściwe oświetlenie w pomieszczeniu biurowym może wpłynąć na samopoczucie zatrudnionych ludzi i efekty ich pracy. Oświetlenie biurowe jest specyficznym rodzajem oświetlenia, powinno być raczej nie drogie i wydajne, nie razić i emitować światło o określonej barwie.

Dla otrzymania takich wyznaczników światła przy utrzymaniu niskich kosztów, wykorzystuje się specjalnie zaprojektowane lampy bądź oprawy oświetleniowe i jarzeniówki bądź świetlówki.

Złudzenie optyczne
Największą oszczędność pracodawcy umożliwia zastosowanie zestawu luster w oprawie lampy, które ma na celu odbijać światło i rozpraszać je po pomieszczeniu.

Jeśli problematyka, która jest przedstawiona w niniejszym wpisie jest godna Twojej uwagi, to poza tym zobacz link w serwisie (www.goldkram.eu/).

lampa na biurku

Autor: mendhak
Źródło: http://www.flickr.com

Wydajność żarówki rośnie w takim przypadku o kilkanaście procent, co umożliwia zastosowanie mniejszej liczby źródeł światła i w rezultacie daje zaoszczędzenie na rachunkach za energię elektryczną. Praca biurowa wymaga wykorzystania światła o barwie białej, emitowanego jedynie przez niektóre rodzaje urządzeń oświetleniowych. Niezwykle ważne jest odpowiednie dopasowanie jasności i kontrastu monitorów biurowych, tak żeby nie męczyły one wzroku pracowników w czasie długotrwałej pracy. Regularne przerwy są również znaczące dla stanu wzroku pracowników. Należy pamiętać, że kadra wypoczęta to kadra produktywna (LINK).

Oświetlenie nowego typu
W najbardziej innowacyjnych biurach wykorzystuje się oświetlenie nowej generacji, które jest sterowane elektronicznie. Źródłem światła są lampy punktowe zlokalizowane od siebie w odpowiedniej odległości, zaopatrzone w innowacyjne żarówki z diodami LED (LINK).

Czy masz ochotę poznać uzupełniające porady? Jeżeli tak, to zobacz w witrynie (https://gappy.pl/produkt/kratka-wentylacyjna-br-11-x-29-cm,768) podobne informacje odnoszące się tej sprawy – link jest tutaj.

Są to bardzo oszczędne źródła światła emitujące światło o barwie białej, które jest idealne do pracy biurowej. Elektroniczne kierowanie pozwala na skrupulatne dobranie natężenia światła, a zmniejszenie napięcia wysyłanego do żarówki nie ogranicza jej długiej czasu działania. Diody LED nie mają delikatnego żarnika, są wykonane z półprzewodnika który jest trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Z tej przyczyny żarówka tego rodzaju może świecić nawet kilka razy dłużej, niż energooszczędne świetlówki czy standardowe żarówki.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*