Press "Enter" to skip to content

Od pierwszych dni pielęgnujesz swoje maleństwo. Nieustannie kontroluj jego rozwój

Naturalne jest, że każdy rodzić raduje się nawet z najdrobniejszego powodzenia swojego dziecka, z każdej dobrej zdobytej oceny, zaliczonego egzaminu, trofea sportowego czy po prostu dobrego gestu. Jednak w przypadku najmłodszych pociech, szczęście i chluba są wyraźnie większe, ze względu na fakt, że wszystko dzieje się po raz pierwszy w życiu.

dziewczynka na zjeżdzalni

Autor: Shannon
Źródło: http://www.flickr.com
Początkowe kroki, pierwszy ząbek, pierwsze wyrazy. Każdy etap w życiu pociechy sprawiamnóstwo szczęścia rodzicom, którzy starają się aby ich dzieci rozwijały się odpowiednio i miały jak najlepszy start w dorosłe życie. Jednak nie zawsze wszystko odbywa się tak, jakbyśmy chcieli.

Nie ociągaj się! Jeśli intryguje Cię istotna treść (http://ipschool.pl/pl/szkola-podstawowa), to obowiązkowo musisz wejść w ten link. Pod nim wyszukasz sporo precyzyjnych detali z nią związanych.

Bez wątpienia, dzieci wykazują niską odporność organizmu, dlatego też ich podatność na różnorodne choroby jest względnie wysoka. Częste katary, bóle głowy, kaszel, zapalenie płuc, to tylko wybrane przykłady z załego szeregu dolegliwości, które dotykają najmłodszych. Jednak niejednokrotnie zdarza się tak, że dotykają je schorzenia, które zauważyć można już we wczesnym etapie życia. Jednym z takich zaburzeń, które w znacznym stopniu utrudnia prawidłową komunikacje jest tak zwane jąkanie. Jest to typowe zaburzenie mowy, które charakteryzuje się zarówno systematycznymi powtórzeniami, przedłużeniami sylab, oraz częstymi pauzami podczas wypowiadanych zdań. Jego przyczyna może być różnorodna. Trzeba zaobserwować w trakcie jakich okoliczności nasila się omawiane zaburzenie, czy ma to związek

Dziecko i zabawa

Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com

ze stanem psychologicznym danej osoby czy jest to na przykład reakcja na lęk w tracie określonych sytuacji.

Należy mieć na uwadze, że ta przypadłość może powodować trwałe ubytki na psychice dziecka. Może nasiląć lęk przed brakiem akceptacji ze strony rówieśników oraz pogłębić obawy przed wypowiadaniem się. Dlatego bardzo istotne jest podjęcie działań leczenia jąkania. Dzięki szybkiej reakcji i odpowiednim sposobem leczenia możliwe będzie stuprocentowe pozbycie się problemu. W tym przypadku do najważniejszych obowiązków rodziców należy jak najszybsza konsultacja z lekarzem rodzinnym, który wyśle dziecko do właściwego specjalisty. Według danych największy wachlarz placówek zajmujących się danym schorzeniem usytuowanych jest w stolicy, dlatego właśnie tam zaleca się wybrać odpowiedniego logopedy. Wystarczy zapytać o poradę lekarza pierwszego kontaktu lub wprowadzić w wyszukiwarkę internetową hasło „dobry logopeda warszawa” i poczytać opinię na temat poszczególnych specjalistów. Niestety większość z nich przyjmuje w swoich prywatnych gabinetach, a leczenie jest kosztowne, jednak pamiętajmy, że warto wydać każdą sumę aby nasze dziecko było zdrowe i szczęśliwe.

Comments are closed.