Press "Enter" to skip to content

Obrączki ślubne – czyli, bielutkie złoto przeciwko „cała reszta” wewnątrz świata obrączek

Instytucja małżeństwa istnieje od zarania dziejów. Istoty ludzkie łącza się w pary, odprawiając swego rodzaju „rytuały”, które to były w większości zależne od pochodzenia oraz grupy etnicznej.

Z biegiem latek zmieniają się one wraz z duszkiem czasu. Jeszcze kilka lat wcześniej, do tradycji należał pierścionek zaręczynowy zrobiony z żółtego złota, który to nosiła nadchodząca panna młoda – te same rzeczy tyczyło się obrączki. Jednak nadszedł nowy wiek, a wraz z nim, nowe tradycje…
Obrączki ślubne bywają najważniejszą cząstką ceremonii ślubnej. Ich wymiana bywa bardzo ważna i dla wielu ostateczna. Wiele person w obecnej chwili już nie przywiązuje tak mocnej wagi do tradycyjnych pierścieni – czy jest to spowodowane względów osobistych, albo zdrowotnych, gdyż wiele ludzi jest uczulonych na złoto. Obrączki z białego złota są więc idealną alternatywą – białe złoto obrączki, dla obrączek zrobionych z zwyczajnego (żółciutkiego) złotka. Istnieje ich bardzo dużo rodzai wzorków – w podobny sposób jak ze zwyczajnymi obrączkami. Jednak nie oszukujmy się – bardzo dużo obrączek zrobionych z bielutkiego złota, bywa dużo droższych aniżeli te tradycyjne.

Zgromadziliśmy w tym miejscu ciekawe dane, zatem jeżeli masz chęć dowiedzieć się czegoś dodatkowego obejrzyj więcej tu (http://artykulyreligijne.pl/obrazy-z-aniolem-strozem) naszych witryn.

I w tym miejscu wkraczamy z kolejnym zagadnieniem, którym to bywa…

Ślub, młoda para

Autor: 古 天熱
Źródło: http://www.flickr.com
Tanie obrączki ślubne bywają alternatywą dość kuszącą dla tych z nas, którzy to pragną posiadać piękne obrączki, jednakże nie jest ich stać na białe złotko, czy nawet na żółciutkie. – obrączki w niskiej cenie

Zaistniało bardzo dużo surowców, które to spokojnie zastępują złotko, a bywają to miedzy innymi: platyna, tak nazywany „pallad”, o wielu kolorach, z tytany, srebrne, tak nazywane „breuning”, czy choćby „saint maurice”, „zirkon”, a także „stelmach”, czy choćby tak nazywane „swepol”, czy „złoty skorpion”.

Comments are closed.