Press "Enter" to skip to content

Obowiązek każdego pracującego obywatela. ABC deklaracji rocznej.

Początek kolejnego roku to czas ustalenia postanowień noworocznych, podejmowania zmian, snucia planów, bukowania wakacji albo dużych zakupów. Początek następnego roku to też czas, gdy dokonujemy podsumowań minionego roku. Jednym z podsumowań, jakie musimy wykonać koniecznie, jest deklaracja PIT.

podatki

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Zeznanie roczne złożyć powinien każdy, kto w zamkniętym roku podatkowym osiągnął jakieś przychody na które nałożono podatek dochodowy. Jeśli podatnik nie uzyskał ani grosza przychodu, nie podlega temu obowiązkowi. Jeżeli dana osoba w minionym roku uzyskała stratę to powinna złożyć PIT i tę stratę udowodnić. Jeśli podatnik uzyskał przychód(zobacz prowadzenie ksiąg rachunkowych) mniejszy niż kwota wolna od podatku, również musi złożyć deklarację. W tej sytuacji podatek wyniesie zero złotych, niemniej może zdarzyć się tak, iż na skutek rozliczenia płatnik pobierał zaliczki na podatek i osoba otrzyma zwrot naliczonego podatku, czyli coś, na co z ogromną nadzieją czeka sporo osób. Pilnowanie terminu, do kiedy > sprawdź propozycję rozliczyć PIT, formy (internetowa czy papierowa) i terminu składania rozliczenia rocznego, są po stronie podatnika. Wiele ludzi zastanawia się, czy niewysokie zarobki też zmuszają do złożenia rozliczenia rocznego. Tak, trzeba je wykazać, pod warunkiem, że ktoś uzyskiwał tylko sumy zwolnione z opodatkowania. Swoje deklaracje roczne dobrze jest trzymać w jednym miejscu przez wiele lat, ponieważ mogą okazać się przydatne, na przykład przy chęci wzięcia kredytu. Wiele ludzi przechowywało też faktury VAT za internet, aby móc skorzystać z ulgi podatkowej- .

rozliczanie pitu

Autor: Eleleleven
Źródło: http://www.flickr.com
Rozliczenie możemy przygotować sami używając komputera, lecz możemy je również zlecić np. biuru rachunkowemu, jakie zrobi nam rozliczenie PIT do kiedy będzie na to czas. Pamiętajmy, żeby zanieść do biura księgowego ubiegłoroczne faktury VAT za internet i media. Może i 4 całe miesiące to sporo czasu na rozliczenie PIT. Do kiedy to zrobić faktycznie?- Tutaj uzyskasz odpowiedź: dowiedz się do kiedy rozliczuć pit Najprościej mówiąc – im szybciej tym lepiej – nie czekajmy na ostatni moment, szczególnie kiedy spodziewamy się zwrotu podatku. Z końcem kwietnia mija termin do kiedy rozliczyć PIT za ubiegły rok. Z kolei lipiec jest ostatnim miesiącem, w jakim podatnicy powinni uzyskać zwrot nadpłaconego podatku. Może stanowić mały zastrzyk pieniędzy przed urlopem. Nie przegap!- do kiedy rozliczyć pit

Comments are closed.