Press "Enter" to skip to content

O ciekawych gadżetach, które mogą przydać się początkującym mamom

Niedoświadczony rodzic jest zmuszony zmierzyć się z wieloma problematycznymi i do tego nieprzewidywalnymi sytuacjami. Okres ciąży trwa na szczęście 9 miesięcy, więc na dobre przygotowanie się do roli ojca jest dosyć dużo czasu.

Bardzo pomocne okazują się tu rady pracowników służby zdrowia, przyszłych babć, a także wartościowe czasopisma i pozycje książkowe na podany temat. Teoria bywa rzecz jasna ważna, lecz prawdziwym sprawdzianem rodzicielskich kompetencji jest dopiero samodzielne opiekowanie się noworodkiem. Ciężar odpowiedzialności przeważnie spada na matkę, choć w obecnych czasach udział ojców w wychowywaniu dzieci jest coraz większy.

niemowle

Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com

O zakupie łóżeczka, chociażby kilku ciuszków w najmniejszych rozmiarach albo różnego rodzaju specyfików do pielęgnacji delikatnej skóry noworodków i pieluch pomyśli prawdopodobnie każdy rodzic. Jednakże w galeriach handlowych i w internetowych sklepach pojawiło się mnóstwo ciekawych i jednocześnie przydatnych akcesoriów. I jeśliby ktoś uparcie obstaje, że termofory są wspaniałym prezentem jedynie dla babć, to zapewne nie wie, że jest w błędzie.

Malutkie rączki oraz nóżki marzną o dużo szybciej aniżeli dłonie ludzi dorosłych, z tego powodu termofor dla niemowląt bywa bardzo przydatny (warto sprawdzić: po przejściu na stronę) – szczególnie w grudniu albo lutym, gdy na zewnątrz panują niskie temperatury. Skądinąd warto też zauważyć, że takie akcesoria bardzo przypominają zabawki – przeważnie wyglądają jak pluszowe przytulanki, a intensywne kolory przykuwają wzrok brzdąca

niemowle

Autor: Shannon
Źródło: http://www.flickr.com

.

Karmienie piersią może w pierwszych dniach sprawiać niedoświadczonej mamie sporo problemów. Ponadto po porodzie, a w szczególności po cesarce każdej kobiecie trudno znaleźć wygodną pozycję. A i córeczce trzeba zapewnić poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Wytwórcy artykułów dla mam wcale nie zapominają o takich oczekiwaniach. Na przykład poduszka rogal rewelacyjnie sprawdza się w trakcie pierwszych karmień (sprawdź: znacznie więcej znajdziesz na www), jak i potem, kiedy młoda mama powoli zaczyna dochodzić do wprawy.

Jeśli przeglądasz ten wpis, to znaczy, że opisywany temat nieprawdopodobnie Cię zainteresował. Jeżeli tak naprawdę jest, to wejdź tutaj i przejrzyj przydatne informacje (https://e-hunter.pl/legowisko-dla-psa).

Tymczasem kiedy kobieta woli bądź po prostu musi karmić butelką, to wybór wszystkich potrzebnych akcesoriów z pewnością jej nie rozczaruje. Na rynku są dzisiaj bowiem dostępne tak kauczukowe smoczki, plastikowe lub szklane butelki, jak i praktyczne laktatory czy podgrzewacze, jak również sterylizatory.

Comments are closed.