Press "Enter" to skip to content

Nowoczesna aranżacja mieszkań – garść wartych uwagi porad

Zaznaczam niezwłocznie, ten artykuł został napisany przez faceta i dla faceta. Dla pań okaże się pewnie przesadnie uproszczony, dla projektanta wnętrz nawet prostacki. Ja jednak chcę uczynić prostszym panu, którego zadaniem jest wykończenie domu samodzielnie, ciężki temat, jakim jest wystrój wnętrz.

Stylowe wnętrze

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Na początku trzeba mieć zarys całościowej koncepcji. Wiem, że zapewne nie odróżniasz, jak ja, sporej części gamy kolorów. Prościej będzie trzymać się podziału na kolory ciepłe-zimne. To kluczowe w chwili, kiedy określamy duszę naszego mieszkania. Projekty wnętrz mogą być silnie użyteczne, minimalistyczne. Taki design kojarzy się z nowoczesnością i czystością. By uzyskać taki efekt, nie obejdzie się bez chłodnych barw – beżu, srebra, stali. Meble muszą być skromne, trwałe, a jednocześnie silnie funkcjonalne. Minimalne zapełnienie pokoju ma spowodować, że będzie sprawiał wrażenie przestronnego. Z surowców na meble rekomenduję szkło i metal. Pokoje w stylu urządzone mogą jednak części osób wydawać się mało przytulne.

Dlatego jest inna opcja. Design pokoju można stworzyć, malując głównie barwami gorącymi, to znaczy czerwienią, słonecznym i zielenią, w tym temacie bez wątpienia poradzi architekt wnętrz. Pokojem, który powinien rzecz jasna być najprzytulniejszym w domu, jest sypialnia. Zaraz za nią znajduje się łazienka, jako miejsce intymne.

Tutaj jest jeszcze inna strona przedstawiająca tę kwestię. Zobacz także inny świeży wpis (https://wkg.pl/oferta/produkty/) na ten temat. On też jest godny polecenia.

Chętnie wybierane są aranżacje łazienek w stylu minimalistycznym, ale nie zalecam takiego designu. Pamiętaj za to o istotnej materii w wystroju pomieszczeń sanitarnych – powinny być odpowiednio oświetlone i nieprzeładowane, aby w nocy nie potykać się o sprzęt i meble.

Projektując kuchnie, zastanów się nad chętnie wybieranym dziś konceptem zintegrowania jej z salonem-jadalnią. Aneks kuchenny od reszty pokoju separuje się praktycznym barkiem. Wadą mogą być aromaty kuchenne, które potrafią przeszkadzać w życiu codziennym. W takiej sytuacji musisz włożyć trochę pieniędzy w dobry okap i wentylację.

I nadszedł koniec. Oby po lekturze aranżacje wnętrz częstochowa okazały się choć odrobinę prostszym dla ciebie aspektem życia.

Comments are closed.