Press "Enter" to skip to content

nawilżacz powietrza dostarcza perfekcyjną wilgoć

Suche powietrze w zimie sprawia, że błony śluzowe, jakie mają bronić przed wirusami i mikrobami, stają się zanadto wysuszone, dlatego niezbędne jest nawilżanie pomieszczeń. Domowych sposobów na nawilżanie pomieszczeń jest mnóstwo, ale nic nie zamieni urządzenia jakim jest nawilżacz powietrza.

Nawilżacz powietrza

Autor: Joseph Brent
Źródło: http://www.flickr.com
Zapewnia on perfekcyjną wilgotność, w której się najprzyzwoiciej oddycha i śpi. Teraz na rynku osiągalnych jest parę typów nawilżaczy. Standardowe, parowe, ewaporacyjne, bądź ultradźwiękowe. Rozpiętość cen jest znaczne, w zależności od funkcjonalności. Nawilżacz powietrza jest odpowiedni dla nas, i naszego środowiska, jednak powinniśmy go kupować z głową. Dobry nawilżacz to taki, który ma łatwo osiągalne filtry, eksploatuje mało energii, komunikuje o niedostatku wody w pojemniku na przykład przez sygnalizację, posiada funkcję regulacji transferu pary, posiada automatyczny wyłącznik – dowiedz się więcej na stronie www.

Zwilżanie powietrza winno się odbywać pod opieką. Jeśli przesadzimy, fundujemy sobie rozwój pleśni i grzybów, a to z kolei sprzyja roztoczom odpowiedzialnym za uczulenia. Nie wypada również zapominać o regularnym wietrzeniu pomieszczeń. W czasach, gdy środowisko jest coraz to bardziej skażone, gdy dużo czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach, istotne jest żeby niekiedy przekazać płucom nieco świeżego powietrza.

Nawilżacze

Źródło: http://www.airnaturel.pl

Oczyszczacz powietrza może okazać się regułą na szkodliwe składniki alergiczne w domu. Sprosta on wyeliminować nie tylko zwykły kurz, lecz też grzybów, pleśni, a nawet dymu tytoniowego – zobacz polecane oczyszczacze powietrza.

Wynik ów wywoływany jest przez oksydowanie, jonizację i filtrowanie przy użyciu nowoczesnych filtrów katalitycznych. Rezultatem tego zjawiska jest usuwanie alergenów i substancji, jakie intensyfikują działanie uczuleń. Oczyszczacz powietrza sporządza delikatne zawirowania powietrza w pomieszczeniu, przez co pyłki są wyłapywane z okolicy jeszcze nim osiądą na powierzchni rzeczy. W ten sposób nie przenikają w dywany i wierzchy mebli, co zdołałoby w dużej mierze skomplikować i wydłużyć proces dezynfekowania pokoju z alergenów. Walorem nawilżacza jest jego cicha praca.

Comments are closed.