Press "Enter" to skip to content

Nasze szkraby kochają zabawę!

Małe dzieci uwielbiają zabawę, o tym wiedzą ich rodzice. A że w obecnym czasie zabawa w dużym stopniu przeniosła się do internetu, bo właśnie to on stał się największym źródłem rozrywki i dla maluchów, i dla dorosłych dzieci, to trudno się dziwić, że i najmłodsi coraz chętniej zaczynają spędzać czas przed komputerem. Lecz internet, ze względu na to, że każdy ma możliwość umieszczania swoich treści, stał się miejscem, w jakim na najmłodszych użytkowników czeka dużo niebezpieczeństw.

dziecko

Autor: Ray Bilcliff
Źródło: http://www.flickr.com

Przemoc, golizna i oszustwa to najpopularniejsze rzeczy, przed którymi trzeba ochraniać maluchy, a wbrew pozorom trafić na miejsca zawierające niebezpieczne materiały wcale nie jest trudno. Wystarczy w oknie wyszukiwarki podać odpowiednie hasło, po którym dostanie się w wynikach linki do niewłaściwych stron, a że dzieci są ciekawe, to na pewno wiele z nich będzie chciało wykorzystać okazję i obejrzeć co się na takich portalach znajduje. Jedynie dobra kontrola tego, co dzieci oglądają i zezwolenie im na korzystanie z tylko wartościowych stron zagwarantuje, że będą one ochraniane przez niebezpieczeństwami sieci.

W sieci internetowej coraz powszechniejsze są portale dla dzieci, i one właśnie doskonale będą się nadawać do tego, aby mogły z nich korzystać najmłodsze dzieci.

Kliknij tu i zobacz polecane informacje (http://talentum.pl/egzamin-osmioklasisty-kurs-online/), które też traktują o podnoszonej kwestii. Odnajdziesz tam dane, które na pewno poszerzą Twą wiedzę na ten temat.

Przede wszystkim pozbawione są przemocy i brutalności, które niestety są często obecne w wielu serwisach. Poza tym dużo jest na nich przeróżnych łamigłówek, zadań i gier, jakie z jednej strony są doskonałą zabawą, a jednocześnie sporo mogą nauczyć (więcej).

dzieci

Autor: Bureau of Land Management
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo często zaczynają się pojawiać na takich stronach również konkursy dla dzieci, w jakich najmłodsi mogą wykazać się swoją wiedzą czy różnymi umiejętnościami. Wybierając odpowiedni dziecięcy serwis będzie się miało pewność, że maluch nie znajdzie na nim nic niewłaściwego, a jednocześnie sporo będzie mógł skorzystać. Jednak pamiętać należy o tym, że małe dziecko i tak trzeba będzie cały czas pilnować i kontrolować, czym się zajmuje na komputerze.

Comments are closed.