Press "Enter" to skip to content

Najczęstsze problemy z goleniem wynikają z niewiedzy. Odkryj, w jaki sposób możesz zatroszczyć się swą skórę.

Pierwszy zarost jest wielkim przeżyciem dla każdego chłopca. To rodzaj inicjacji. Młodzieniec staje się mężczyzną. Jednak niejednokrotnie dzieje się tak, że po krótkim czasie okazuje się, że golenie, może powodować niemało kłopotów. Dowiedz się, w jaki sposób im zapobiec.

Pierwsza sprawa – podrażnienia

mężczyzna podczas golenia

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z podstawowych kłopotów każdego mężczyzny są podrażnienia skóry.W dzisiejszych czasach, żeby ogolić zarost, mężczyźni najczęściej posługują się golarkami elektrycznymi lub maszynkami, które posiadają wymienne ostrza. Istnieją też maszynki jednorazowe, które idealnie sprawdzają się podczas urlopu. Każdy mężczyzna ma inny rodzaj zarostu. Jedni mają lekki zarost, inni wręcz przeciwnie, muszą golić się częściej, ze względu na mocny zarost (zobacz tutaj drharris). Wiadomo jest to, że słaby zarost, można zgolić prostą maszynką. Problem pojawia się,kiedy mamy mocny zarost i nasz włos jest twardy. Wtedy musimy posłużyć się lepszym sprzętem. Ponadto przed przystąpieniem do golenia twardego zarostu, musimy dobrze zmiękczyć włos. W tym celu, możemy użyć mydła, pianki albo kremu do golenia. Czasami preparaty, których używamy do golenia, powodują nieprzyjemne podrażnienia lub uczulenie. Powód? Twoja skóra może źle tolerować dany kosmetyk. Z tego powodu tak szalenie istotne jest sprawdzanie rozmaitych preparatów. Jeśli jednak, pomimo stosowania różnych kosmetyków, wspomniane dolegliwości nie miną, trzeba koniecznie zarejestrować się do specjalisty. Polecamy truefitt&hill

Zapalenie mieszków włosowych

Kolejnym problemem związanym z goleniem jest zapalenie mieszków włosowych. Ową dolegliwość wywołują bakterie gram-ujemne tudzież gronowce. Zmiany chorobowe są często dostrzegane na policzkach i szyi. Powierzchniowe zmiany nie są niebezpieczne i najczęściej szybko mijają. Spory kłopot pojawia się, kiedy mamy do czynienia z zapaleniem całego mieszka włosowego. Wtedy to na naszej twarzy występują krostki, które podchodzą ropą. W tej sytuacji golenie jest bardzo utrudnione. Powinieneś wiedzieć, że krostki, które często są zanieczyszczane brudnymi palcami, mogą przekształcić się nawet w czyraki. Z tego powodu nie należy ich wyciskać. Trzeba je tylko przemywać płynem odkażającym.

Czy Twoim zdaniem ten temat jest niesamowicie interesujący? Jeśli tak sądzisz, to wejdź na niezły serwis (https://www.permanent24.pl/znieczulenia-do-makijazu-permanentnego) – w tamtym miejscu odnajdziesz równie absorbujące dane.

Wskazane jest w tej sytuacji, przerwanie golenia, choćby na jakiś czas. Nasza skóra musi wtedy odetchnąć.

Czy zapalenie mieszków włosowych powoduje blizny? Nie musisz się martwić. Zapalenie mieszków włosowych nie powinno pozostawiać śladu w postaci blizn. Jednak w przypadku, gdy gojenie się przedłuża należy pójść do lekarza. Całkiem możliwe jest, iż przepisze nam antybiotyk. Dlaczego tak ważna jest wizyta lekarska? Z tego względu, iż przewlekłe zapalenie mieszków włosowych jest już poważną chorobą, podczas której powstają duże, twarde plamy, które po zakończonym leczeniu pozostawiają nieestetyczny ślad w postaci blizn na twarzy .

Golenie to duża sztuka. Pamiętaj, kiedy nabierzesz w nim wprawy, każde spotkanie z golarką będzie proste i przyjemne.

Comments are closed.