Press "Enter" to skip to content

Muzyka to w dzisiejszych czasach taki sam biznes jak inne działalności?

Każdy sort muzyki: rock, metal czy rap to gadżety muzyczne, które błyskawicznie się sprzedają. Nie jest do końca jasne, ile dostaje artysta, a jaka część do wytwórni. Jaki dochód przychodzi z płyty, a jaka suma przypada z koncertów, nie wiemy także dokładnie, ile pieniędzy z pamiątek wpływa do artystów, twórców, spadkobierców… Można się domyślać, iż nie są to drobniaki. Ale wszystko zależy od wykonawcy.

Koncert

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Rockowe, metalowe czy rapowe torby (torby metal), plakaty z autografami i bez, czapki, przypinki, koszulki i bluzy, do gwiazd muzyki techno, jazzu, rocku, metalu czy rapu spływają kolejne przekazy pieniężne, za kolejne zakupione pamiątki, dzięki którym można się utożsamić z naszym ulubionym artystą. Ile są warte zakupione przez nas pamiątki? Czy jest to niezwykły biznes? Ciężko odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ prawda jak zwykle kryje się pośrodku.

Oczywiście nie można podejrzewać naszych ukochanych artystów, że chcą się na nas dorobić, jednakże to także ludzie, więc potrzebują pieniędzy. Gdyby było inaczej płyty by rozdawali za darmo, organizowali darmowe koncerty, wytwarzali gadżety (gadżety rap) i rozdawali na prawo i lewo… Zresztą, artyści to jedno, bardziej w tej sytuacji motywują menadżerowie i wytwórnie.

Jeżeli potrzebne Ci nowe miejsce, z którego będziesz uzyskiwać wiadomości, to zalecamy to źródło (https://galerialucznik.pl/pl/blog/najprostsza-spodnica-z-kola-bez-wykroju-1559048520.html). Znajdziesz w nim wiele publikacji na opisywany tutaj temat.

To oni w znacznej mierze zarabiają na fanowskim oddaniu, na gadżetach na rockowych, metalowych, rapowych zegarach, kubkach i kurtkach.

Co w tym dziwnego, muzyka, tak samo, jak inne dziedziny życia daje, ale i odbiera. Chcąc mieć musisz coś dać, konkretnie – pieniądze, mniej konkretnie – swoje uwielbienie, swoje oddanie, które w ostateczności przekłada się na większe zyski (kupno pamiątek, koncerty). Ale co najlepsze: sztuki, przeciwnie do wielu innych form życia nie można sprowadzić po prostu do pieniędzy. Oczywiście, upierając się, można, tak jak właśnie to udowodniłem pisząc ten artykuł, ale wrażenia, których smakujemy obcując z muzyką naszego ulubionego artysty jest bezcenna. To jak podróż do ulubionego kraju, trochę kosztuje, ale wracamy bogatsi i bardziej spełnieni, z większą chęcią do życia.

Jeśli zaciekawił Cię opisany zagadnienie, poznaj serwis fartuchy kuchenne gastronomiczne, gdzie znajdziesz obszerne informacje. Pogłęb swoje wiadomości!

Comments are closed.