Press "Enter" to skip to content

Moda na trampoliny: w jaki sposób kupić odpowiednią trampolinę domową, żeby dziecko bawiło się bezpiecznie?

Aktualnie zaleca się dbanie o kondycję fizyczną dzieci, a ćwiczenia na trampolinie na przestrzeni ostatnich paru lat zdobyły sporą popularność. Trampolina domowa jest znakomitą propozycją dla małych dzieci. Skoki na niej angażują do pracy sporą grupę mięśni. Piętnaście minut na trampolinie pomaga spalić około 250 kalorii i szybko zredukować ilość tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia na trampolinie w głównej mierze poprawiają kondycję ruchową i przynoszą przy tym mnóstwo zabawy.

Trampolina ogrodowa

Autor: Henry Burrows
Źródło: http://www.flickr.com

W trakcie wyboru trampoliny domowej trzeba patrzeć na maksymalne obciążenie. Wybierając o złych parametrach model wytrzymujący obciążenie przykładowo do 100 kg można zaoszczędzić trochę pieniędzy (dla przykładu: ). Jednak na takiej trampolinie nie może bawić się więcej jak dwoje dzieci.

Czy zainteresował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to naciśnij tu i przeczytaj tam następne frapujące wątki. Nie ociągaj się!

Przy zakupie trampoliny warto wiedzieć jakim obszarem ogrodu lub każdego innego terenu się dysponuje. Trampolina domowa musi mieć jak największą średnicę, dlatego, że to gwarantuje bezpieczeństwo w trakcie zabawy. Jednak nie zawsze dysponuje się sporym obszarem dlatego wielokrotnie wybierane są mniejsze modele.

Czy odnalazłeś potrzebne informacje na opisywany wątek? Jeżeli tak, to świetnie, ale równie ciekawe będą dane na tym serwisie. Wtedy przejdź tutaj (https://pomocdzieciom.eu/zbiorki/).

Kolejną ważną kwestią doboru jest siatka do trampoliny. Zabezpiecza ona przed różnymi wypadkami. Tylko trampoliny dla sportowców nie muszą mieć takiej ochrony. Są dwa gatunki siatki do trampoliny. Może być zewnętrzna, jest ona mocowana dookoła zewnętrznej krawędzi. Uniemożliwia użytkownikowi spadnięcie. Dla dzieci zalecana jest siatka do trampoliny wewnętrzna, ponieważ zabezpiecza ona skaczącego od stelaża. Tak więc, zabezpiecza dziecko nie tylko przed spadnięciem ale chroni także przed drobnymi otarciami- . Dzięki tej siatce noga nie dostanie się między sprężyny. Kupując trampolinę należy określić budżet, jaki zostanie przekazany na ten zakup. Odpowiednio do zasobu pieniędzy trzeba wybrać wielkość i model trampoliny. Ceny najczęściej wahają się 300 -700 zł za domową trampolinę średniej wielkości.

Nie należy wybierać bardzo tanich modeli, gdyż nie mają wzmocnień, odpowiednich zabezpieczeń bądź drabinki. Ponadto są przystosowane na mniejsze maksymalne obciążenie. Zatem, będzie mogło na niej bawić się tylko jedno dziecko. Pozostałe będą musiały stać z boku, co często prowadzi do zbędnych problemów oraz histerii wśród innym dzieci. Oczywiście w czasie zakupu trzeba wszelkie elementy dobrze obejrzeć, ocenić czy elementy konstrukcyjne są odpowiednio mocne oraz gwarantujące stabilność.

Comments are closed.