Press "Enter" to skip to content

Meble drewniane na długie lata czy odpowiednik do samodzielnego złożenia na kilka lat? Zalety mebli drewnianych.

Wielkopowierzchniowe markety z ogromnym wyborem mebli do samodzielnego złożenia przyzwyczaiły klientów do tego, iż meble wymienia się całkiem bezproblemowo i nie trzeba do tego wielkich pieniędzy, a fajnie i pomysłowo można urządzić nawet nieustawne pokoje. Jednakże ludzie, po fali zachwytów nad tanimi segmentami średniej i gorszej jakości, ponownie zaczęli interesować się meblami na lata.

Meble łazienkowe

Autor: Duravit
Źródło: Duravit
Elementy wyposażenia wnętrz zrobione z litego drzewa posiadają mnóstwo zalet. Na początek kilka tych najpraktyczniejszych – czyszczenie i pielęgnowanie. Przede wszystkim – meble sosnowe mają cechy elektrostatyczne, dlatego nie siada na nich pokaźna warstwa pyłków, jak na plastikowych czy lakierowanej sklejce. Jest to kluczowe dla uczuleniowców wrażliwych na kurze i roztocza lub mieszkań, w których są zwierzęta.

Meble te charakteryzuje higroskopijność i nie zmieniają swojego kształtu ani też nie wypaczają się w wilgotniejszych mieszkaniach lub domkach, można je też postawić w miejscach takich jak przedpokój (półeczki na obuwie, ściana z haczykami i lustrem). Meble sosnowe mają dużą odporność na zarysowania i obciążenie, więc nadadzą się jako półki na magazyny lub stoły. Meble sosnowe (sprawdź Meble – źródło artykułu – Magnat), jakie dostaniemy w sklepie meblowym, mogą być lakierowane bądź nie. W obu przypadkach meble sosnowe prezentują się świetnie.

Jeśli chcemy dostać w stanie surowym, bo w takim kolorze będą nam pasowały do wnętrza, zanim je zamówimy odwiedźmy sklep meblowy Kraków albo okoliczne miasta z pewnością będą miały poszczególne elementy umeblowania oraz wzornik, byśmy nie dokonywali wyboru koloru zupełnie w ciemno. Warto wiedzieć, że meble z drewna sosnowego, zwłaszcza bez warstwy lakieru, mają skłonność do mieniania barwy, konkretnie do przyciemnienia, dlatego weźmy to wcześniej pod uwagę. Jeżeli tylko będziemy o nie należycie dbać, posłużą przez wiele lat w świetnej kondycji.

Przed kupnem umeblowania z jednego kawałka drewna, jak choćby mebli bukowych, może wstrzymywać ich wysoka cena. Dlatego kupmy te w niższej cenie, lecz prezentujące się równie dobrze, meble sosnowe. W przypadku braku niezbędnej gotówki, wybierzmy rat, które na pewno zaproponuje producent lub prawie każdy sklep meblowy Kraków ma świetnych stolarzy, dlatego oszczędzanie na tego typu meblach naprawdę mija się z celem.

Comments are closed.