Press "Enter" to skip to content

Lato w ogrodzie – trampoliny i domki dla dzieci

Nim zaczniemy siać trawę, na potęgę kupować kwiaty i budować alejki, zastanówmy się, jakie potrzeby względem ogrodu mają nasze dzieci. W końcu nie ma nic lepszego niż zabawa na łonie natury. Jak wyposażyć ogród, by dzieci się nie nudziły i chętnie w nim przebywały?

Trampolina ogrodowa

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Aby stworzyć wymarzony ogród dla własnych dzieci wcale nie ani wiele wysiłku ani dużego budżetu! Nasze dzieci nie marzą o nienagannym trawniku, egzotycznych kwiatach i kosztownym placu zabaw z wyszukanymi atrakcjami. Energię maluchów pomagają rozładować na przykład trampoliny ogrodowe.

Następna strona, która posiada informacje na poniższy temat pozwoli Ci podwoić znajomość rzeczy. To istotne, zatem kliknij tu (http://podologmarcinkowska.pl/profilaktyka-i-pielegnacja-stop-diabetykowstopa-cukrzycowa/) i dowiedz się sporo treści.

Im większa trampolina, tym weselej. Na dużej trampolinie można skakać naprawdę wysoko i w dodatku w ulubionym towarzystwie. Trampoliny ogrodowe to nie tylko rewelacyjna zabawa, ale też trening równowagi i kondycji – przeczytaj więcej na stronie www.

Kolejnym świetnym pomysłem na aranżację kącika dla dzieci jest domek ogrodowy. Taki domek latem posłuży do zabawy i odpoczynku, a zimą możemy w nich chować narzędzia! Co, więcej w ciepłe dni można w nim organizować kinder bale. W chłodniejsze wieczory możemy przynieść śpiwory i opowiadać dziecku zapierające dech w piersiach historie! Domki dla dzieci to miejsca pełne magicznych zakamarków, zaczarowanych miejsc, w których mieszka fantazja. Najbardziej uniwersalnych rozwiązaniem są stojące domki dla dzieci wykonane z drewna – możemy je stworzyć sami lub kupić gotowe projekty. A jeśli w naszym ogrodzie rośnie spore drzewo i dzieci są już wystarczająco duże… domek na drzewie to strzał w dziesiątkę! Pamiętajmy jednak, by ogrodowego domku nie umieszczać przesadnie wysoko. Najlepiej wybrać platformę na wysokości 1,5-2 metrów, by ewentualny upadek nie okazał się niebezpieczny. Wokół platformy należy przymocować ochronne barierki a na dole powinna rosnąć gęsta trawa, która zapewni miękkie lądowanie – domki dla dzieci GardenCenter.

Domek dla dzieci

Źródło: http://www.gardencenter.pl/

Taki domek to miejsce, gdzie dzieci mogą zbierać swoje skarby, schować się przed deszczem i przede wszystkim ciekawie spędzać czas w otoczeniu zieleni! Kawałek zwykłego trawnika także się przyda. W końcu gdzieś trzeba biegać, skakać i grać w piłkę.

Masz ochotę dowiedzieć się więcej na prezentowany wątek? To świetnie, ponieważ pod linkiem szkoła pływania odnajdziesz fascynujące informacje, które Cię zaabsorbują.

Dodajmy to tego kilka przeszkód na linach i szczebelkach, lupę i lornetkę do oglądania roślin i owadów, dmuchany basen – ogrodowy sukces murowany! A co jeśli w naszym ogrodzie nie ma miejsca na domek, basen ani trampolinę? Niekiedy do szczęścia wystarczy niewielki strumyk lub tryskająca fontanna. Woda jest świetną bazą do zabawy. Poza tym przyniesie ukojenie w upalne dni, a odpowiednia aranżacja może spełniać rolę ogrodowej umywalki.

Comments are closed.