Press "Enter" to skip to content

Które ubrania są niezbędne w okresie zimowym

Niestety, nie żyjemy w klimacie tropikalnym lub chociażby na zachodnich, czy południowych krańcach Europy. Niestety,zima u nas jak najbardziej występuje i mamy obowiązek, jako co roku schować krótkie spodenki do szafy, a zamiennie wyciągnąć ciężkie zimowe sprzęty. Kurtki, czapki i rękawiczki. Skupimy się na tych ostatnich.

zima

Autor: Husqvarna
Źródło: Husqvarna
Każdy wie, jak wyglądają rękawiczki – skalnik.pl/akcesoria-rekawiczki-b-the-north-face -. Głównie mają chronić palce, mają nas ochronić przed mrozem, mają też pasować do reszty garderoby. No właśnie, rękawiczki to nie jest taka prosta sprawa, chociaż dla dziewięćdziesięciu procent mężczyzn na pewno ta kwestia nie stanowi problemu. Ale kwestia jest następująca, w zależności od tego, jakie rękawiczki wybierzemy zależy bardzo wiele. Mamy do wyboru: rękawiczki z rękawem czy nieprzemakalne rękawiczki (zobacz więcej tu) z pięcioma palcami.

Mitenki to świetny wybór dla osób, które bardziej się boją tego, że nie będą modne, niż tego, że sobie ręce odmrożą. Są to rękawiczki bez palców, zakrywające palce tylko do połowy. Już od stuleci mitenki służyły jako dodatek do eleganckiego stroju, także dzisiaj bardziej pasują jako wzbogacenie swojego wyglądu niż ochronę na czynniki atmosferyczne. gdy nie jest jeszcze zimno, w czasie, kiedy temperatura co prawda zbliża się w okolice zera, ale nie spada jeszcze za nisko. Możemy być wtedy pewni, że nasze palce nie będą mocno cierpieć, za to będzie mieli fajny dodatek.

czapka

Autor: Ben Babcock
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy zaś zrobi się zimno musimy ubrać już normalne rękawiczki. Ten najpopularniejszy rodzaj rękawiczek ochroni nas przed zimnem, ale także dopasuje się do naszego wyglądu. Dużo ciekawych rodzajów, które nie tylko ochraniają nas przed zimnem, lecz także wykonane sa z materiałów najwyższej jakości, żeby wyglądały ładnie i służyły na lata.

Długie rękawiczki to także jednak rękawiczki z jednym palcem (czyli zakrywające wszystkie palce) oraz pięciopalczaste rękawiczki (każdy palce osobno). Te drugie są częściej przez ludzi wybierane, choć jednopalczaste są po prostu cieplejsze. Oczywiście, w zależności z czego są wykonane warto wiedzieć, że każdy palec z osobna narażony jest na większe zimno niż razem wszystkie palce, jak w rękawiczce jednopalczastej, ogrzewają się nawzajem.

Comments are closed.